کارن وایت یک استاد باغبان و مربی در مدرسه باغبان خانگی است. او بیش از یک دهه با باغ های راتگرز در ارتباط بوده است.

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | چطور سانسویریا بکاریم؟

Sansevieria یا زبان مادرشوهر

ویکی میدا

Sansevieria گیاهان آپارتمانی آسان برای رشد هستند. آنها برای مبتدیان یا افرادی که نتوانسته اند با موفقیت گیاهان آپارتمانی را در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن پرورش دهند عالی هستند. آنها به حداقل مراقبت نیاز دارند و نور خورشید زیادی ندارند.

Sansevierias چیست؟

Sansevierias ( Sanseveria spp) بومی آفریقا، جزیره ماداگاسکار و جنوب آسیا هستند. آنها فقط در مناطق 9 تا 11 مقاوم هستند. Sansevieria معمولاً گیاه مار یا زبان مادرشوهر نامیده می شود.

در واقع 70 گونه مختلف وجود دارد. رایج ترین گونه ای که به عنوان گیاه آپارتمانی در اینجا در ایالات متحده رشد می کند S. trifasciata است.

این به دو شکل وجود دارد، شکل راست و کوچکتر به نام Birdnest sanseviera. اشکال لانه پرندگان کوتاه، کمتر از 12 اینچ، با برگ های مجعد است. .

معمولاً گیاهانی با برگهای بلند و قائم دیده می شوند که ارتفاع آنها به 3 تا 4 فوت می رسد. تمام گیاهان برگ سبز را گیاهان مار و گیاهان دارای حاشیه طلایی را زبان مادرشوهر می نامند.

Sanseveria گل تولید می کند، اما آنها کوچک هستند. گیاهان برای شاخ و برگشان رشد می کنند تا گل. گل‌های ریز به صورت دسته‌ای روی ساقه‌های بلند رشد می‌کنند و در نهایت توت تولید می‌کنند.

در زیستگاه های بومی خود، گل ها توسط پروانه گرده افشانی می شوند. از آنجایی که گل ها از نظر اندازه و تعداد کم هستند، دانه های زیادی تولید نمی شود.

آنها درگلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن  داخل خانه رشد می کنند، توت تولید نمی کنند زیرا پروانه ای برای گرده افشانی گل ها وجود ندارد.

Sansevieria می تواند از دانه ها رشد کند، اما آنها اغلب با انتشار از طریق ریزوم های زیرزمینی تکثیر می شوند.

انواع کوچکتر آنقدر پخش نمی شوند، اما انواع بلندتر به شدت گسترش می یابند و می توانند در مناظر مناطق گرمسیری تهاجمی شوند.

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | چطور سانسویریا بکاریم؟

سانسویریا از پرندگان توجه داشته باشید که چگونه برگها کوتاهتر و پیچ خورده هستند.

ویکی‌مدیا کامانز

چگونه سانسویریا را در فضای باز پرورش دهیم

اگر در مناطق رشد USDA 9 تا 11 زندگی می کنید، می توانید sansevieria را در فضای باز پرورش دهید. آنها گیاهان سخت و آسان برای رشد هستند، اما یکی از نیازهای غیر قابل مذاکره آنها زهکشی خوب است.

اگر بیش از حد آبیاری شوند یا در یک منطقه مرطوب کاشته شوند، پوسیده می شوند و می میرند.

از طرفی، ترجیح آنها برای خشکی، آنها را کاندیدای عالی برای مناظر بیابانی یا خشکی می کند. کوتیکول ضخیم روی برگ های آنها از خشک شدن آنها در شرایط خشک جلوگیری می کند.

Sansevieria آفتاب کامل را ترجیح می دهد، اما در سایه روشن تا متوسط ​​رشد می کند.

اگر زبان مادرشوهر را پرورش می دهید، کمتر احتمال دارد که حاشیه های طلایی زرق و برق دار خود را در سایه به نمایش بگذارد. برای آشکار شدن تنوع کامل خود به خورشید نیاز دارد.

نور کم نیز می تواند باعث ایجاد گیاهان ضعیف و دوکی شود.

سه گزینه برای جلوگیری از تهاجمی شدن سانسویریا در محوطه شما وجود دارد:

  1. می توانید هر دو تا سه سال یکبار آن را حفر کنید و تقسیم کنید.
  2. می توانید آن را در ظرف هایی بکارید که تا لبه هایشان در زمین فرو برود. به این ترتیب، ظروف دور از دید باقی می مانند در حالی که گیاهان شما را کنترل می کنند.
  3. شما می توانید گیاهان خود را با موانعی که حداقل 12 اینچ در سطح زمین امتداد دارند احاطه کنید تا از گسترش ریشه ها به مناطق اطراف جلوگیری کنید.
گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | چطور سانسویریا بکاریم؟

گل‌های سانسویریا روی ساقه‌های بلندی که به نام راسمس شناخته می‌شوند رشد می‌کنند.

ویکی‌مدیا کامانز

چگونه Sansevieria را در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن داخل خانه پرورش دهیم

اکثر ما سانسویریا را به عنوان گیاهان آپارتمانی پرورش می دهیم. آنها به خوبی با زندگی در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن داخل خانه سازگار هستند که سطح نور ممکن است کم باشد.

سانسویریا شما در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن در یک مکان آفتابی بهترین عملکرد را دارد، اما حتی اتاقی با نور کم خورشید مناسب است.

از خاک گلدان کاکتوس در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن استفاده کنید یا ماسه درشت را به خاک گلدان معمولی در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن اضافه کنید تا زهکشی مورد نیاز این گیاهان فراهم شود.

مراقب باشید بیش از حد به آنها آب ندهید. بین دو آبیاری اجازه دهید خاک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن کمی خشک شود.

ظرف ایده آل برای سانسویریا گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن و یا از خاک رس ساخته شده است زیرا خاک رس متخلخل است بنابراین خاک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن سریعتر از گلدان پلاستیکی خشک می شود.

گلدان های پلاستیکی رطوبت را در خود نگه می دارند که برای گیاهانی که به خاک مرطوب نیاز دارند عالی است اما می تواند باعث پوسیدگی ریشه در گیاهانی مانند سانسویریا شود که به شرایط خشک نیاز دارند.

آنها گیاهان سختی هستند اما دو چیز مطمئناً آنها را می کشد: آب زیاد یا اصلاً آب نداشتن.

از آنجایی که آنها گیاهان گرمسیری هستند، به دمای سرد بسیار حساس هستند.

آنها را در طول زمستان در یک اتاق گرم و دور از پنجره‌ها و درها نگه دارید. دمای کمتر از 50 درجه فارنهایت باعث زخمی شدن یا مرگ آنها می شود. آنها دماهای بین 70 درجه فارنهایت تا 90 درجه فارنهایت را ترجیح می دهند.

Sanseviera به سرعت رشد می کند یا حتی ظروف خود را می شکند. شما باید سالانه آنها را تقسیم کرده و دوباره در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن کنید و همیشه از ظرفی کم عمق و پهن استفاده کنید.

گیاهان دارای سیستم ریشه ای بسیار کم عمق هستند. خاک در ته گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن عمیق تر رطوبت را حفظ می کند که می تواند پوسیدگی ریشه را تشویق کند.

خاک کمتری می خواهید تا بین دو آبیاری خشک شود.

یک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن عریض و کم عمق نیز ثبات را فراهم می کند. سانسویریا خود من 4 فوت قد و بسیار سنگین است.

در یک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن عمیق معمولی که محیط کوچکتری دارد، تمایل به افتادن دارد. یک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن پهن تر به آن پایه ای مطمئن می دهد تا احتمال واژگونی آن کمتر باشد.

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن مجدد باید در بهار انجام شود. در عین حال، می توانید گیاه خود را با استفاده از کود متعادل (10-10-10 یا 8-8-8) که تا نصف قدرت رقیق شده است، کود دهید.

شما می توانید دوباره در اواخر فصل رشد در ماه آگوست کوددهی کنید. گیاهان نباید در طول زمستان زمانی که در حال استراحت هستند و به طور فعال رشد نمی کنند کوددهی شوند.

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | چطور سانسویریا بکاریم؟

Sansevieria یا گیاه مار با انواع توت ها. اگرچه توت ها حاوی دانه هستند، گیاهان به راحتی با استفاده از ریزوم های زیرزمینی تولید مثل می کنند.

ویکی‌مدیا کامانز

نحوه رشد سانسویریا از تقسیمات

اگرچه سانسویرا بذر تولید می کند، اما معمولاً از تقسیمات تکثیر می شود. زمانی که گیاه خود را در بهار مجدداً گلکاری می کنید زمان مناسبی برای تقسیم آن است.

اولین قدم شما باید این باشد که سطحی را که استفاده می کنید با روزنامه یا برزنت بپوشانید. این یک رویه کثیف خواهد بود.

برای کاشت مجدد و تقسیم گیاه خود، یک چاقو دور لبه ظرف بکشید تا خاک از کناره های گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان شل شود.

اگر چاقوی دستی ندارید، متوجه شده ام که به سادگی چرخاندن گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان در کنار آن، توپ ریشه را شل می کند.

با یک دست روی گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان که گیاهتان را نگه می دارد، گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان را وارونه کنید تا از گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان نیفتد و نشکند.

در حالی که دست خود را از گیاه حمایت می کند، با دست دیگر گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان را به سمت بالا بکشید و توپ ریشه را در معرض دید قرار دهید.

هنگامی که توپ ریشه کاملاً در معرض دید قرار گرفت، به سرعت گیاه خود را سمت راست به سمت بالا بچرخانید و آن را روی روزنامه پایین بیاورید.

به آرامی گیاه را از هم جدا کنید. از آنجا که سانسویریا توسط ریزوم های زیرزمینی رشد می کند، ممکن است تاج به راحتی از هم جدا نشود.

ممکن است مجبور شوید از یک چاقوی تیز یا قیچی باغبانی برای بریدن ریزوم ها استفاده کنید تا تقسیم بندی های خود را انجام دهید.

تقسیمات حاصل را در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان های کم عمق با استفاده از خاک گلدان کاکتوس یا خاک گلدان معمولی که برای زهکشی با ماسه درشت اصلاح شده است بکارید.

به طور کامل آب دهید. همچنین این زمان خوبی است تا دوز سالیانه بهاره خود را با کود متعادل رقیق شده تا نصف قدرت کود دهی به گیاهان خود بدهید.

سوال ها و جواب ها

سوال: برای پرورش سانسویریا در فضای باز، آیا باید آنها را برای خارج از منزل خریداری کنید؟ من سعی می کردم وسایل داخلی خریداری شده خود را به فضای باز منتقل کنم و آنها رنگ خود را از دست می دهند.

پاسخ: همه سانسویریا در داخل گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن یا خارج از خانه رشد می کنند. ارقام جداگانه ای وجود ندارد که به طور خاص برای داخل یا خارج از خانه پرورش داده شوند.

برای انتقال یک گیاه داخلی به فضای باز، باید این کار را به تدریج انجام دهید.

روز اول آن را در جایی که محافظت شده و کمی سایه داشته باشد به مدت یکی دو ساعت قرار دهید، سپس آن را به داخل خانه برگردانید، روز دوم آن را برای مدت کمی بیشتر در همان نقطه قرار دهید.

روز سوم، آن را در جایی قرار دهید که کمی بیشتر آفتاب بگیرد. هر روز مقدار زمانی که گیاه در خارج از منزل می گذراند و میزان نور خورشید که در معرض آن قرار می گیرد را افزایش دهید.

انتقال موفقیت آمیز یک گیاه سرپوشیده به فضای باز می تواند تا دو هفته طول بکشد.

اگر این کار را انجام داده اید و گیاهان شما رنگ خود را از دست می دهند، به نظر می رسد که نور خورشید کافی دریافت نمی کنند. Sansevieria به آفتاب کامل در فضای باز نیاز دارد.

یعنی 6 تا 8 ساعت نور خورشید در روز. فقط آفتاب صبح یا آفتاب بعد از ظهر کافی نیست.

سوال: چرا از منطقه 12 با حداقل دمای بین 50 تا 60 درجه فارنهایت به جای منطقه 9 با 20 درجه فارنهایت تا 30 درجه فارنهایت استفاده نکنید؟ شما بیان می کنید که در دمای زیر 50 درجه فارنهایت آسیب دیده است.

پاسخ: من متوجه سردرگمی شما هستم. دماهای نشان داده شده در نمودارهای منطقه رشد USDA سردترین دماهای ممکن را برای هر منطقه نشان می دهد.

واقعیت این است که در هر منطقه به ندرت چنین سردی می شود. به عنوان مثال، من در منطقه 6b زندگی می کنم که در نقشه از -5F تا 0F است. شاید هر چند سال یک بار اینجا اینقدر سرد می شود.

دمای معمولی ما در زمستان حدود 30 تا 35 درجه فارنهایت است. منطقه 9 نیمه گرمسیری در نظر گرفته می شود به این معنی که تقریباً هرگز به زیر صفر نمی رسد.

دمای متوسط ​​50 درجه فارنهایت و بالاتر است و به همین دلیل است که گیاهانی مانند سانسویریا می توانند در آنجا زنده بمانند.

سوال: به من گفته اند که به مرکز گیاه آب ندهید زیرا باعث پوسیدگی برگ می شود. چگونه می توان از این کار در هوای آزاد در باران اجتناب کرد؟

پاسخ: به اصطلاح توصیه های زیادی در مورد گیاهان آپارتمانی وجود دارد که به سادگی درست نیستند.

سوال شما یکی از آنهاست. یکی دیگر از اینها این است که بنفشه های آفریقایی را فقط از ته گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن آبیاری کنید که احمقانه است زیرا در طبیعت باران از آسمان می بارد نه از زمین.

پاسخ سوال شما این است که آب دادن به مرکز گیاه اشکالی ندارد. کوتیکول ضخیم آن را از پوسیدگی محافظت می کند.

سوال: آیا سانسویریا می تواند در خاک های رسی رشد کند؟

پاسخ: خیر، سانسویریا در خاک های رسی رشد نمی کند. آنها به خاکی نیاز دارند که زهکشی خوبی داشته باشد. اگر خاک رسی دارید، می توانید آن را در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن یا در یک بستر مرتفع پرورش دهید.

سوال: آیا سانسویرا در بیرون رشد می تواند یخ زدگی را تحمل کند؟

پاسخ: خیر، سانسویرا گیاهان گرمسیری هستند که فقط در مناطق 9 تا 11 مقاوم هستند. هوای سردتر از 50 درجه فارنهایت باعث مرگ آنها می شود.

© 2015 Caren White

نظرات

Caren White (نویسنده) در 14 فوریه 2015:

شکوفا شوید، این ایده فوق العاده ای است. ثروت را به اشتراک بگذارید بابت خواندن و نظر دادن متشکرم.

FlourishAnyway از ایالات متحده آمریکا در 14 فوریه 2015:

سرآشپز احتمالاً باید یک دعوت نامه برای همه اقوام زنده مادربزرگش ایمیل، فیس بوک، توییت، و غیره با پیوندی به این مرکز در مورد چیستی آن، که می تواند یک گیاه آپارتمانی باشد یا در فضای باز پرورش داده شود.

او باید مقداری از زبان MIL مادربزرگ عزیز را به آنها پیشنهاد دهد. ممکن است مانند این باشد که Genealogy با باغبانی ملاقات می کند. فقط یک ایده

Caren White (نویسنده) در 12 ژانویه 2015:

مال من هم هدیه است! تقریباً 10 سال است که با خوشحالی در یک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن  زندگی می کند! بابت خواندن و نظر دادن متشکرم.

لی رینور از سیترا فلوریدا در 12 ژانویه 2015:

نمی دانم، شاید بخواهم بدانم چگونه از شر این گیاه خلاص شوم. من یک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن بسیار بزرگ از Sansiveria دارم که مادرم حدود 20 سال پیش به من داد.

مادرم این گیاه را در سال 1938 از مادربزرگم گرفت. بنابراین این گیاه بیش از 100 سال قدمت دارد. من بارها آن را تقسیم کردم، آن تقسیمات را بخشیدم و مقداری در زمین کاشتم.

اینجا در فلوریدا در زمستان به خوبی زنده می ماند فقط نیاز به محافظت در برابر یخ زدگی سخت دارد. بنابراین… در بیرون به آن آب نمی دهم و کود نمی دهم، همچنان در غفلت رشد می کند.

Caren White (نویسنده) در 12 ژانویه 2015:

شاعر، من دارم کشف می کنم که رنگ و شکل شاخ و برگ ها به اندازه گل ها جذاب هستند. بابت خواندن و نظر دادن متشکرم.

poetryman6969 در 11 ژانویه 2015:

من تمایل دارم گیاهانی با گل های بزرگ و خودنمایی را دوست داشته باشم، اما با این وجود جالب هستند.