Free MultiPurpose WooCommerce WordPress Theme

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن

نرخ رشد گیاه زاموفیلیا (و نحوه رشد سریعتر آن) در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن

گیاهان ZZ گیاهان آپارتمانی بسیار محبوبی هستند، با برگ های خیره کننده، براق و ساقه های عمودی جالب. آنها به دلیل تحمل بی توجهی، مراقبت آسان از آنها مشهور هستند و همچنین در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن به سرعت رشد می کنند و می توانند به گیاهان بزرگ و چشمگیر تبدیل شوند. این مقاله تمام آنچه را که باید در مورد سرعت رشد گیاه ZZ، اندازه، و چگونگی رشد کامل گیاه ZZ در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن بدانید را پوشش می دهد.

اکثر گیاهان ZZ در طول فصل رشد در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن هر چند ماه یک تا 3 ساقه جدید تولید می کنند. ساقه های جدید 6 تا 12 اینچ در ماه رشد می کنند و می توانند در طول یک فصل رشد به 3 تا 5 فوت برسند. گیاهان ZZ به صورت افقی حدود یک اینچ در سال پخش می شوند، اما قطر آنها به ندرت به بیش از 2 فوت می رسد.

گیاهان زاموفیلیا در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن چقدر سریع رشد می کنند؟

گیاهان زاموفیلیا (Zamioculcas zamiifolia) شاخه‌های جدیدی تولید می‌کنند که هر ماه با سرعت 6-12 اینچ (15-30 سانتی‌متر) به سمت بالا رشد می‌کنند. قد نهایی آنها بسته به اینکه در شرایط ایده آل رشد می کنند یا نه، می تواند تا 5 فوت ارتفاع داشته باشد. آنها معمولاً 6-8 ساقه جدید را در یک فصل رشد رشد می دهند. گیاهان ZZ از اوایل بهار تا تابستان به شدت رشد می کنند، اما با پیشرفت سال رشد خود را کاهش می دهند و تا حد زیادی در زمستان رشد نمی کنند.

اگر گیاه ZZ شما شاخه‌های جدیدی تولید می‌کند، این نشانه خوبی است که از مراقبت فعلی راضی است، بنابراین اگر مدتی است که رشدی ندیده‌اید، ارزش بررسی را دارد تا مطمئن شوید که گیاه شما همه را دریافت کرده است. نیاز دارد.

گیاهان ZZ از یک ریزوم زیرزمینی رشد می کنند که یک ساقه اصلاح شده است که در زیر خاک رشد می کند. ساقه های جدید به سمت بالا و ریشه های جدید از این ریزوم به سمت پایین رشد می کنند و ریزوم به مرور زمان در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن به آرامی پخش می شود.

ساقه‌های جدید تمایل دارند خیلی نزدیک به هم رشد کنند، بنابراین حتی گیاهی که کاملاً ریشه‌دار است، هنوز می‌تواند ساقه‌های جدید را از بین شاخ و برگ‌های موجود فشار دهد.

گیاهان زاموفیلیا چه اندازه ای هستند؟

گیاهان زاموفیلیا در اندازه های مختلفی وجود دارند. یک گیاه با اندازه متوسط ​​اغلب حدود 1-2 فوت (30-61 سانتی متر) ارتفاع دارد و در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان 6-8 اینچی فروخته می شود. کوچکترین گیاهان ZZ می توانند به ارتفاع 6-8 اینچ تنها با 1-2 ساقه باشند و اغلب در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان های 4 اینچی (10 سانتی متری) فروخته می شوند. ارتفاع گیاهان بزرگتر به 3-5 فوت می رسد و به راحتی می توانند یک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن   گلدان 8-12 اینچی را پر کنند.

در اینجا تعدادی از آمارهای کلیدی کارخانه بزرگ ZZ من است که در تصویر زیر مشاهده می شود. محدوده نشان دهنده کوچکترین و بزرگترین ابعاد برای گیاه من است.

 • ارتفاع ساقه: 3-4 فوت (91-122 سانتی متر)
 • طول برگ: 3-5 اینچ (7.6-12.7 سانتی متر)
 • عرض برگ: 2-3 اینچ (5-7.6 سانتی متر)
 • عرض ساقه: 1-2 اینچ (2.5-5 سانتی متر)
 • قطر گلدان: 8 اینچ (20.3 سانتی متر)
گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن
گیاه بزرگ ZZ من (Zamioculcas zamiifolia)

یک گیاه زاموفیلیا چقدر طول می کشد تا در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن رشد کند؟

3-5 سال طول می کشد تا یک گیاه زاموفیلیا از یک گیاه 1-2 ساقه به یک گیاه کاملاً رشد یافته رشد کند. آنها معمولاً 6 تا 8 ساقه جدید در سال رشد می کنند و به اندازه یک اینچ یا بیشتر در سال به قطر گسترش می یابند. سرعت رشد گیاه ZZ در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن تا حد زیادی به این بستگی دارد که آیا نور، آب و مواد مغذی کافی به آنها داده می شود و آیا آنها با مراقبت از خود مشکلی دارند یا خیر.

فصل رشد گیاه زاموفیلیا چیست؟

فصل رشد گیاه ZZ عمدتاً توسط شرایط نوری تعیین می شود. در آب و هوای معتدل، در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن  آنها معمولاً از اوایل بهار شروع به رشد می کنند و تا اواسط پاییز به رشد خود ادامه می دهند. در آب و هوای گرمسیری، گیاهان ZZ در تمام طول سال به رشد خود ادامه خواهند داد.

اولین نشانه شروع یک فصل رشد جدید معمولاً شاخه جدیدی است که از ریزوم زیر خاک بیرون می آید.

چگونه گیاه زاموفیلیا را سریعتر رشد کنیم

شما می توانید با افزایش نور، اطمینان از اینکه دما در انتهای محدوده مورد نظر قرار دارد، از کم آبیاری یا بیش از حد آبیاری خودداری کنید و مواد مغذی کافی برای گیاه در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن تهیه کنید، گیاه ZZ خود را سریعتر رشد کنید. اجتناب از عوامل استرس زای گیاهی مانند رطوبت کم، بادکش ها، آفات و بیماری ها نیز تضمین می کند که سرعت رشد گیاه ZZ شما به حداکثر می رسد.

در بخش بعدی چند نکته کلیدی برای کمک به رشد هر چه سریع‌تر گیاه ZZ ارائه می‌شود.

نور کافی

گیاهان زاموفیلیا به گیاهانی با نور کم شهرت دارند، اما این فقط تا حدی درست است. در حالی که گیاهان زاموفیلیا می توانند شرایط نور کم را برای مدت طولانی تحمل کنند، آنها رشد جدیدی ایجاد نمی کنند و بدون نور کافی رشد نمی کنند.

گیاهان زاموفیلیا در نور روشن و غیر مستقیم بهترین عملکرد را دارند، اگرچه می توانند 1-2 ساعت نور مستقیم خورشید را در اوایل صبح یا اواخر بعد از ظهر تحمل کنند.

نور از اتاقی به اتاق دیگر تغییر می کند و با حرکت دادن گیاه از پنجره به طور چشمگیری کاهش می یابد. همچنین بسته به آب و هوا و فصل خارج تغییر می کند.

من دوست دارم از یک برنامه نورسنج در تلفنم استفاده کنم تا به من ایده بدهد که آیا باید گیاه ZZ خود را به موقعیتی منتقل کنم که کم و بیش روشن باشد. می توانید یک برنامه نورسنج را از گوگل پلی یا اپل استور برای گوشی هوشمند خود دانلود کنید.

این مقاله را بخوانید تا ایده بهتری در مورد نیازهای نور برای گیاه ZZ خود و نحوه تنظیم نور برای اطمینان از رشد مطلوب داشته باشید.

آبیاری گیاهان زاموفیلیا برای بهترین رشد

در حالی که گیاهان ZZ به تحمل خشکسالی شهرت دارند، تمایل به رشد آهسته‌تری دارند و در شرایط کم‌آب ساقه‌ها و برگ‌های کوچک‌تری تولید می‌کنند.

در آبیاری نیز زیاده روی نکنید، زیرا گیاهان ZZ به طور منطقی مستعد پوسیدگی ریشه هستند که همه رشد را در مسیر خود متوقف می کند و می تواند منجر به مرگ گیاه شما شود. هنگامی که نیمه بالایی خاک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن خشک شد، گیاه ZZ خود را کاملاً آبیاری کنید و مطمئن شوید که گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن را قبل از اینکه گیاه خود را در نقطه طبیعی خود قرار دهید، به خوبی تخلیه کنید.

اگر در گذشته با آبیاری بیش از حد یا زیر آبیاری گیاهان آپارتمانی مشکل داشتید، این مقاله را بخوانید تا دقیقا بدانید چه زمانی به گیاهان آپارتمانی خود آبیاری کنید.

کود دهی به گیاهان زاموفیلیا برای به حداکثر رساندن رشد

گیاهان ZZ زمانی سریعتر رشد می کنند که مواد مغذی کافی برای رفع نیازهایشان به آنها داده شود. چه در هنگام کاشت گیاه خود کمپوست اضافه کنید یا هر چند ماه یکبار از کود استفاده کنید، این می تواند تأثیر زیادی بر سرعت رشد داشته باشد.

فقط مراقب باشید، زیرا کود اضافی می تواند به ریشه ها آسیب برساند و در واقع رشد را کند یا متوقف کند. من تمایل دارم از کود مصنوعی محلول در آب مکمل هر دو ماه در طول فصل رشد استفاده کنم که نصف غلظت توصیه شده است.

گزینه های کود دهی به گیاهان آپارتمانی می تواند کمی سخت به نظر برسد. من یک راهنمای کود دهی به گیاهان آپارتمانی نوشته ام که همه چیزهایی را که باید بدانید را توضیح می دهد.

چرا گیاه زاموفیلیا من رشد نمی کند؟

گیاهان ZZ زمانی رشد نمی کنند که شرایط برای تولید رشد جدید ناکافی باشد یا گیاه تحت استرس شرایط مراقبت نامناسب باشد. نور ناکافی، آبیاری بیش از حد و کم آبی شایع ترین دلایل کاهش سرعت رشد گیاه ZZ هستند.

اگر رشد گیاه ZZ شما متوقف شد و فکر نمی‌کنید که نور یا آبیاری مشکلی ایجاد می‌کند، مهم است که به‌دقت مشکلات دیگری را که ممکن است بر رشد تأثیر می‌گذارند بررسی کنید.

 • اطمینان حاصل کنید که گیاه شما ریشه بند نیست – زمانی که ریشه های گیاه ZZ شما گلدان را پر کردند، رشد جدید برای گیاه شما به طور فزاینده ای دشوار می شود. اگر می بینید که ریشه ها از سوراخ های زهکشی ظاهر می شوند، گلدان را در یک گلدان کمی بزرگتر در نظر بگیرید .
 • گیاه خود را به دقت بررسی کنید تا علائم آفت یا بیماری وجود داشته باشد – هر گونه آفت یا مشکل بیماری را فوراً درمان کنید. در صورت مشاهده هرگونه مشکل آفت یا بیماری، حتماً گیاه خود را از سایر گیاهان جدا کنید.
 • مطمئن شوید که گیاه ZZ شما در معرض تنش دما قرار نگرفته است – گیاهان ZZ در دمای 55 تا 85 درجه فارنهایت (13 تا 29 درجه سانتیگراد) بسیار خوشحال خواهند شد، اما زمانی که در دمای خارج از این محدوده نگهداری شوند، شروع به مبارزه خواهند کرد. بادهای گرم یا سرد، مانند بادکش پنجره‌ها، دریچه‌های تهویه مطبوع یا وسایل گرمایشی می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند.
گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن

آیا رشد گیاهان ZZ آسان است؟

گیاهان ZZ به راحتی رشد می کنند و نسبت به شرایط رشد ناقص کاملاً تحمل می کنند. مهمترین چیز برای سالم نگه داشتن گیاه ZZ ارائه نور خوب و جلوگیری از آبیاری بیش از حد است. در حالی که شرایط رشد ناقص بر سرعت رشد گیاه ZZ شما تأثیر می‌گذارد، آنها نسبت به برخی دیگر از گیاهان آپارتمانی کمتر شلوغ هستند.

چگونه در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن یک گیاه ZZ را بوته ای درست کنیم

بهترین راه برای بوته دار کردن گیاه ZZ تامین نور زیاد و رعایت شرایط اولیه مراقبت از آن است. گیاه ZZ شما با تولید تعداد زیادی ساقه جدید بوته ای می شود و ایجاد شرایط خوب تعداد و اندازه این ساقه ها را به حداکثر می رساند.

یک گیاه ZZ تحت استرس یا ناراضی می‌تواند برگ‌ها را رها کند و باعث شود کمتر پرپشت به نظر برسد، بنابراین اگر می‌خواهید یک گیاه ZZ کامل و سالم رشد دهید، این دلیل دیگری است که مراقبت از آن اهمیت دارد.

ZZ Plant New Growth در حال مرگ

اگر به نظر می رسد رشد جدید گیاه ZZ شما در حال مرگ است، محتمل ترین علت آبیاری بیش از حد است. آبیاری بیش از حد باعث زرد شدن برگهای پایین و نوک قهوه ای در رشد جدید می شود. اگر مشکل آبیاری بیش از حد نیست، به احتمال زیاد گیاه شما شکل دیگری از استرس را تجربه می کند.

برای سایر سرنخ‌ها با دقت به گیاه نگاه کنید و شرایطی را که گیاه اخیراً تجربه کرده است را در نظر بگیرید، زیرا اینها احتمالاً به دلیل مشکل اشاره می‌کنند.

آخرین کلمه

گیاهان ZZ در اندازه‌های مختلف در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن موجود هستند و بهتر است گیاهی مناسب برای مکانی که قصد دارید آن را قرار دهید خریداری کنید. نمونه‌های کوچک روی میزها و طاقچه‌ها عالی به نظر می‌رسند، در حالی که نمونه‌های بزرگ‌تر، گیاهان کف خارق‌العاده را می‌سازند.

اگر می خواهید یک گیاه بزرگ را به سرعت در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن رشد دهید، روی مراقبت خوب تمرکز کنید و از منابع رایج استرس اجتناب کنید تا سرعت رشد گیاه ZZ در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن خود را به حداکثر برسانید. اگر می خواهید درباره پرورش گیاهان آپارتمانی زیبا و سالم در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن  بیشتر بخوانید، برخی از مقالات زیر را بررسی کنید.

 • چرا ساقه های گیاه ZZ می افتند؟ (و نحوه رفع آنها)
 • چرا گیاهان ZZ برگ های زرد می گیرند؟
 • نحوه آبیاری گیاهان ZZ (راهنمای گام به گام ساده)
 • کتاب من، “گیاهان آپارتمانی آسان شده” را ببینید

 

enemad-logo