مراقبت از آرالیا ژاپنی:

نحوه رشد Fatsia Japonica آرالیا ژاپنی

آرالیا ژاپنی یک گیاه استوایی است که در باغ، در ظروف بیرون از خانه یا به عنوان یک گیاه آپارتمانی ظاهری جسورانه دارد. در این مقاله در مورد شرایط رشد و مراقبت از fatsia اطلاعات کسب کنید.

Fatsia Japonica آرالیا ژاپنی

اطلاعات گیاه فاتسیا آرالیا ژاپنی

نام‌های رایج گیاه آرالیا ژاپنی و فتسیای ژاپنی به همان گیاه همیشه سبز پهن برگ اشاره دارد که از نظر گیاه‌شناسی با نام آرالیا ژاپنیکا یا فاتزیا ژاپنیکا شناخته می‌شود .

این گیاه دارای برگ‌های بزرگ و عمیقی است که در بالای ساقه‌های برگ بلند که به سمت بالا و بیرون می‌آیند به عرض حدود یک فوت (30 سانتی‌متر) رشد می‌کنند.

این گیاه به دلیل وزن برگ ها اغلب به یک طرف متمایل می شود و ارتفاع آن به 8 تا 10 فوت (2-3 متر) می رسد. گیاهان مسن تر ممکن است تا ارتفاع 15 فوت (5 متر) رشد کنند.

زمان گلدهی به آب و هوا بستگی دارد. در ایالات متحده، fatsia معمولا در پاییز شکوفا می شود.

برخی از مردم فکر می‌کنند که گل‌ها و توت‌های سیاه براقی که به دنبال آن‌ها می‌آیند چندان دیدنی نیستند.

اما خوشه‌های انتهایی گل‌های سفید روشن باعث تسکین سایه‌های سبز در سایه عمیق می‌شوند.

جایی که آرالیا دوست دارد رشد کند. پرندگان توت ها را دوست دارند و اغلب از باغ دیدن می کنند تا زمانی که آنها از بین بروند.

در سراسر جهان به عنوان یک گیاه کشت شده رشد می کند و در اصل از اروپا به ایالات متحده آمده است. ارقام دوست داشتنی وجود دارد، اما پیدا کردن آنها سخت است.

در اینجا برخی از انواع موجود در اینترنت وجود دارد: ‘Variegata’ دارای برگ های زیبا با لبه های سفید نامنظم است. هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می گیرند، لبه ها قهوه ای می شوند.

Fatshedera lizei ترکیبی ترکیبی بین پیچک انگلیسی و fatsia است.

این درختچه درختچه ای است، اما اتصالات ضعیفی دارد، بنابراین باید آن را به صورت دستی به تکیه گاه وصل کنید. «تار عنکبوت» دارای برگ‌هایی با رنگ سفید است.

“Annelise” دارای لکه های بزرگ، طلایی و سبز لیمویی است.

چگونه فاتسیا آرالیا ژاپنی را پرورش دهیم

مراقبت از آرالیا ژاپنی

مراقبت از آرالیای ژاپنی آسان است اگر به گیاه محل مناسبی بدهید. این خاک سایه متوسط ​​تا کامل و کمی اسیدی و خاک غنی از کمپوست را دوست دارد.

همچنین در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن  بزرگی که در پاسیوهای سایه دار یا زیر درختان قرار می گیرند به خوبی رشد می کند. نور بیش از حد خورشید و باد شدید به برگ ها آسیب می رساند.

این یک گیاه استوایی است که به دمای گرم موجود در مناطق سختی گیاهان وزارت کشاورزی ایالات متحده 8 تا 11 نیاز دارد. گیاه را به اندازه کافی آبیاری کنید تا خاک همیشه مرطوب بماند.

گیاهانی که در ظروف رشد می کنند را اغلب بررسی کنید زیرا می توانند به سرعت خشک شوند. گیاهانی را که در زمین رشد می کنند در بهار پس از رفع خطر یخبندان کود دهید.

هر سال از کود درختی و درختچه ای با آنالیز 12-6-6 یا مشابه آن استفاده کنید. گیاهان گلدانی را با کودهای طراحی شده برای گیاهانی که در ظروف رشد می کنند، کود دهید.

دستورالعمل های بسته را دنبال کنید، از کود در پاییز و زمستان خودداری کنید. Fatsia برای حفظ عادت رشد بوته ای و برگ های سالم و براق به هرس سالانه نیاز دارد. هرس تجدید بهترین است.

می توانید کل گیاه را در اواخر زمستان درست قبل از شروع رشد جدید به زمین ببرید یا می توانید هر سال یک سوم از قدیمی ترین ساقه ها را به مدت سه سال جدا کنید.

علاوه بر این، ساقه‌های برگ را که خیلی فراتر از گیاه می‌رسند حذف کنید تا ظاهر بهتری داشته باشد.