چالش کار از خانه، یافتن راه هایی برای سالم ماندن و بهره وری است. بنابراین من به دنبال چیزی گشتم که بتوانم به راحتی در خانه انجام دهم. من در مورد این گیاه خانگی محبوب با رنگ های پر جنب و جوش که می توانم در داخل خانه پرورش دهم، پیدا کردم.

آگلونما یکی از ساده ترین گیاهان خانگی برای رشد است که منشأ آن آسیاست. این گیاه بسیار تزئینی است، اما نیاز به مراقبت آسان دارد. اگر شما هم به دنبال پرورش یک گیاه مبتدی هستید، می توانید این را امتحان کنید.

فهرست مطالب

 

Aglaonema  آگلونما چیست؟

آگلونما (همیشه سبز چینی) یک گیاه تزیینی پر جنب و جوش با برگ های طرح دار درام است. این گیاه داخلی آسان است و آن را برای دفاتر مدرن، اتاق نشیمن و حتی اتاق خواب های کم نور ایده آل می کند.

اساساً آگلونماها دارای برگ های بیضی شکل بزرگ و براقی هستند که آنها را به گیاهان شاخ و برگ جذاب تبدیل می کند. نیازی به آفتاب کامل ندارد، به همین دلیل است که آنها گیاهان داخلی ایده آلی هستند که می توانند تحت نور فلورسنت رشد کنند.

رنگ های مختلفی از جمله سبز تیره، نقره ای، قرمز و صورتی وجود دارد. این یک مکمل عالی برای خانواده گیاهان آپارتمانی در حال رشد شما است. من شخصاً آن را با رنگ قرمز توصیه می کنم. این به سادگی زیبا است.

از آنجایی که aglaonemas می تواند در نور کم رشد کند، اگر فراموشکار هستید یا خانه شما شرایط نوری ایده آل کمتری دارد، عالی هستند. وجود داردانواع مختلفی را می توانید انتخاب کنید من در حال حاضر 5 نوع از این گیاه خانه دیدنی و جذاب را دارم و قصد دارم تعداد بیشتری نیز تهیه کنم.

حقایقی در مورد آگلونما

اصل و نسب

گیاهان همیشه سبز چند ساله آگلونما در اصل در مالزی و فیلیپین یافت می شوند. با این حال، آنها می توانند در خارج از آسیا نیز به دلیل ویژگی های سازگاری رشد کنند.

آنها می توانند شرایط خشک و مرطوب را تحمل کنند زیرا این گیاهان آپارتمانی چشمگیر برای سازگاری با تغییر دما و آب و هوا طراحی شده اند.

انواع مختلفی از آگلائونما وجود دارد که تنها تفاوت آنها رنگ برگ است. برخی از انواع آن معمولا در چین، لائوس و گینه نو یافت می شود.

شرایط رشد

وقتی صحبت از تحمل شرایط رشد پویا به میان می‌آید،آگلونما می‌تواند در مناطقی که دارای تهویه بد و همچنین در مناطقی با نور ضعیف است زنده بماند. با نیاز آبی کم و برگ های رنگارنگ چشمگیر، این یک انتخاب عالی برای مبتدیان باغبانی است.

علیرغم داشتن شاخ و برگ سرسبز، این گیاه خانگی مورد علاقه فقط به حداقل مراقبت نیاز دارد. این توانایی سازگاری با هر فضای اداری یا خانه را دارد، بنابراین یک خیره کننده همه کاره است که واقعاً یک یافته عالی است.

به عنوان بومی جنگل‌های استوایی آسیا، آگلائونما دوست دارد در منطقه‌ای قرار گیرد که نور خورشید زیاد نباشد. در غیر این صورت، نور مستقیم می تواند برگ های زیبا و رنگارنگ آنها را بسوزاند.

در خانه من، آگلونماهای من چندین فوت از پنجره‌های با نور کافی دور نگه داشته می‌شوند تا بتوانند نور خورشید کافی را دریافت کنند. گاهی اوقات، آنها فقط نور فلورسنت دریافت می کنند زیرا من متوجه شده ام که آنها واقعاً سطح نور پایین را دوست دارند.

توضیحات گیاه

ارتفاع گیاه

برخلاف سایر گیاهان آپارتمانی معمولی، آگلونما می تواند تا 48 اینچ رشد کند. با این حال، اندازه بالغ گیاه شما به نوع مراقبتی که دریافت می کند بستگی دارد.

ارتفاع گیاهان آگلونما من معمولاً 10 اینچ یا تقریباً در این اندازه است. اما هنوز هم جذاب به نظر می رسند و برای اتاق مطالعه من مناسب هستند، جایی که برای تمرکز و خلاقیت نیاز به لمس طبیعت دارم.

به طور معمول، ارتفاع رشد آگلونما بین یک تا سه فوت است. اگر می خواهید گیاه همیشه سبز چینی قد بلندتر را در خانه خود پرورش دهید، باید آنها را در یک ظرف بزرگ بکارید. هرچه ریشه ها آزادتر باشند، بلندتر می شوند.

آگلونما نه تنها دکوراسیون عالی برای خانه های گرمسیری است، بلکه یکی از بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا نیز می باشد.

برگها

چیزی که گیاه آگلونما را چشم نواز می کند شاخ و برگ منحصر به فرد و سرسبز آن است. برگ های بزرگ بیضی شکل باریک و براق هستند که آن را زیبا و ایده آل برای فضاهای اداری و خانه می کند.

نوع آگلئونما به رنگ برگها بستگی دارد. من آگلونماهای قرمز، سفید و سبز تیره با برگهای بیضی شکل ساتنی دارم که واقعاً شگفت انگیز به نظر می رسند. بدیهی است که هارلکین به دلیل لکه های صورتی و سفید روی برگ نام خود را به خود اختصاص داده است.

رنگ و شکل

شکل بیضوی برگ های آگلونما در رنگ های مختلف، از سفید مایل به سبز تا نقره ای و قرمز وجود دارد. یکی از گیاهانی که من دارم ترکیبی از aglaonema crispum و aglaonema pictum با رنگ‌ها و نقش‌های برگ تزئین شده است.

از انواع دیگر این گونه گیاهی که در مجموعه خود دارم می توان به خلیج زمرد، ملکه نقره ای و پادشاه نقره اشاره کرد. همه آنها برای نیازهای دکوراسیون خانه من جذاب و عالی هستند.

آگلونما: چگونه آگلونما را رشد دهیم 2022

انواع آگلونما

Aglaonema Modestum

در میان انواع آگلونما، A. Modestum احتمالا نادرترین نوع است. دارای رنگ سبز خالص با شاخ و برگ های فراوان استوایی است. ساقه ها نیز عمدتاً سبز تیره هستند.

برگ های بزرگ نیزه ای شکل با رنگ سبز متوسط ​​براق است. آنها می توانند از 10 تا 14 اینچ رشد کنند. با ظاهر همیشه سبز آن، بسیاری از صاحبان گیاهان این را در مجموعه aglaonema  آگلائونما خود قرار می دهند.

A. Modestum معمولاً در شمال تایلند، شمال لائوس و جنوب چین یافت می شود. آنها در دره های مرطوب و همچنین در باتلاق های گرمسیری رشد می کنند و آنها را به یکی از سازگارترین گیاهان جنگل تبدیل می کند.

Aglaonema Nitidum

A. Nitidum همچنین به عنوان زبان قطره ای رنگ آمیزی شده شناخته می شود، به دلیل نیاز به نور کم، یک گیاه آپارتمانی ایده آل است. یکی از مکان های ایده آل برای رشد این گیاه، زیر درختچه ها یا درختانی است که سایه عمیقی ایجاد می کنند.

در آب و هوای مرطوب و گرمتر رشد می کند در حالی که با تغییرات نوری سازگار است. این گیاه نیازی به آبیاری مکرر ندارد، بنابراین رشد آن در خانه بسیار آسان است. کود مایع را می توان یک بار در سال اضافه کرد.

A. Nitidum در بورنئو سرچشمه گرفت و در سراسر آسیا گسترش یافت. اعتقاد بر این است که باعث خوش شانسی می شود. از این رو، انجمن سلطنتی باغبانی به این گونه گیاهی افتخار باغ را اعطا کرد.

Aglaonema Widuri یا طاووس قرمز

شاخ و برگ های قرمز رنگ برجسته A. Widuri آن را به یکی از شیک ترین آگلونماها تبدیل کرده است. این گیاه آپارتمانی دیدنی برای تزئین میز، طاقچه و میز عالی است.

درست به نام خود، طاووس قرمز aglaonema در واقع بهترین گونه در میان دیگر تنوع های رنگی است. در هوای آفتابی، آبیاری باید زیاد باشد تا برگها تازه شوند.

اگرچه A. Widuri می تواند نور مستقیم را مدیریت کند، اما همچنان توصیه می شود آنها را در زیر سایه قرار دهید تا از سوختن برگ های زیبای آنها جلوگیری شود. می توانید هر سال چند بار به این گیاه سرپوشیده کود دهید تا در تابستان از گل های بیشتری لذت ببرید.

Aglaonema Cutlass

به طور معمول، A. Cutlass باید در فصول گرم از جمله تابستان و بهار مرطوب باشد. در ماه های زمستان، برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه، مهم است که قبل از آبیاری از خشکی خاک اطمینان حاصل کنید.

این می تواند شرایط رطوبت کم را تحمل کند، اما در سطوح رطوبت بالا رشد می کند. یکی از کارهایی که برای افزایش سطح رطوبت انجام می دهم این است که به طور مرتب آگلئونماهایم را مه آلود می کنم. این در هوای گرم ضروری است.

در طول تابستان و بهار، می توانید A. Cutlass خود را برای شاخ و برگ های شاداب تر و گل های زیباتر کود دهید. اگر متوجه ریزش یا خشک شدن نوک برگها شدید، آبیاری بیش از حد و کودهای زیاد را بررسی کنید.

Aglaonema Emerald Bay

درست مانند سایر آگلونماها، A. Emerald Bay نیز برای جلوگیری از سوزاندن برگها به نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد. اگر نور کافی در خانه ندارید، جای نگرانی نیست زیرا گیاه شما می تواند آن را تحمل کند و همچنان رشد کند.

هنگام آبیاری، قبل از ریختن آب، خاک را بررسی کنید که آیا رطوبت بیشتری وجود ندارد. برای سالم‌تر شدن آگلونماهای خلیج زمرد، هر ماه در تابستان و بهار مقداری کود بریزید.

برای اطمینان از زنده ماندن رنگ برگ ها، مهم است که در استفاده از آب لوله کشی احتیاط کنید. فلوراید، کلر و نمک های موجود در آب لوله کشی می توانند باعث قهوه ای شدن برگ ها شوند. من از آب تصفیه شده استفاده می کنم تا بتوانم گیاهانم را مستقیماً بدون آسیب رساندن به برگ و ساقه آنها آبیاری کنم.

آگلائونما هارلکین

رنگ سبز عمیق تر A. Harlequin با رگه های صورتی و رگه های زرد آن را به یکی از دوست داشتنی ترین گیاهان آپارتمانی امروزی تبدیل کرده است. این اولین آگلونما من بود زیرا بلافاصله عاشق شباهت هارلکین مانند آن شدم.

با این حال، رنگ پر جنب و جوش این گیاه می تواند به زرد ساده تبدیل شود در حالی که لکه های صورتی هنگام قرار گرفتن در شرایط روشن تبدیل به رنگ پاستلی می شوند. در نور متوسط ​​تا کم با تهویه هوای طبیعی رشد می کند.

مانند سایر آگلونماها، آبیاری باید پس از خشک شدن کامل خاک انجام شود. به شرطی که اندازه گلدان مناسب باشد، می توانید آن را در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان های پلاستیکی 5 اینچی یا در گلدان های بتنی پرورش دهید.

ملکه نقره ای آگلونما

این گیاه چند ساله همیشه سبز می تواند تا 24 اینچ با شاخه های آزاد در طول سال رشد کند. A. Silver Queen یک گیاه آپارتمانی محبوب است که در زیر نور غیر مستقیم به خوبی رشد می کند.

برگ های رنگارنگ بسیار جالب تر از گل های آن است. دارای شاخ و برگ های بیضوی بزرگ با رگه های خاکستری نقره ای است که آن را از سایر گیاهان آپارتمانی آگلائونما منحصر به فرد می کند.

در طول تابستان تا اوایل پاییز، گلها با محور سفید کرمی که توسط اسپات سبز مایل به زرد احاطه شده است شروع به شکوفه دادن می کنند. پس از گل ها، خوشه هایی از توت های پرتقال درخشان را خواهید دید.

شاه نقره ای آگلونما

A. Silver King یک گیاه آپارتمانی گرمسیری با رشد آهسته با شاخ و برگ های ضخیم و براق به شکل بیضی باریک است. برگها ساقه های کوتاهی دارند و اغلب رنگارنگ هستند و ظاهری دلربا به آنها می بخشد.

این نوع آگلائونما برای رشد خوب نیاز به نور روشن، اما نه مستقیم، رطوبت و گرمای کافی دارد. این گیاه آپارتمانی محبوب، درست به نام خود، دارای برگ های سبز کم رنگ و نقره ای رنگ به طول 30 سانتی متر است.

وقتی صحبت از گلدان می شود، می توانید آن را در یک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان پلاستیکی 5 اینچی با خاک ارگانیک و مقداری کود قرار دهید. کود مایع را نیز می توان در تابستان برای شکوفه دادن گل ها اضافه کرد.

آگلونما سوزی

ممکن است در نگاه اول فکر کنید که A. Suzy یک گیاه آپارتمانی بسیار رایج است. اما اگر بخواهید از نزدیک به آن نگاه کنید، متوجه ساقه های صورتی زیبا با برگ های خالدار خواهید شد.

این گیاه بسیار تزئینی آفتاب کامل را دوست ندارد، پس حتما آن را در مکانی با نور کم قرار دهید. اگر نور پنجره به اندازه کافی در خانه شما وجود دارد، این گیاه عالی برای داخل خانه است که می توانید پرورش دهید.

آبیاری هر هفته ضروری است، اما قبل از ریختن مقداری آب، مطمئن شوید که خاک واقعاً خشک است. مهمتر از آن، شما باید A. Suzy خود را هر ماه در فصول تابستان و بهار کود دهید.

طلای سرخ آگلونما

الف. طلای قرمز نوعی ترکیبی از همیشه سبز چینی با برگهای سبز براق و نشانه های زرد متمایل به قرمز است. اندازه بالغ با گسترش متعادل می تواند تا 3 فوت قد برسد.

این گیاه آپارتمانی یک گیاه علفی معمولی است که با اسپات سفید تا صورتی کم رنگ در اطراف ساقه شکوفا می شود. گلها فصلی هستند، معمولاً بین تابستان و بهار.

برای دستیابی به رنگ طلایی قرمز، مطمئن شوید که A. Red Gold خود را در یک منطقه نیمه سایه قرار دهید. نور مستقیم خورشید می تواند باعث محو شدن برگ ها و حتی قهوه ای شدن برگ ها در هنگام سوختن شود.

نحوه رشد آگلائونما

محل

آگلونماها به دلیل جذابیت طبیعی که دارند، مخصوصاً در دکوراسیون فضاها، در منازل و ادارات رایج هستند. این گیاهان آپارتمانی با ویژگی های همه کاره خود می توانند با هر فضای اداری یا خانه ای سازگار شوند.

از آنجایی که این گیاه بومی کشورهای استوایی آسیایی مانند مالزی و چین است، این گیاه همیشه سبز همیشه از هر منطقه ای که نور غیرمستقیم خورشید داشته باشد قدردانی می کند. مکان ایده آل برای این گیاهان آپارتمانی در طاقچه و میز است.

همه انواع آگلئونما می توانند نور کم و همچنین شرایط نور فلورسنت را تحمل کنند. بنابراین، مهم است که آنها را به جای آفتاب کامل، در سایه کافی نگه دارید.

هرگز آگلونما خود را در نزدیکی هوای سرد و گرم مانند تهویه مطبوع، بخاری و نسیم پنجره قرار ندهید. اگر آن را در جایی با نور مستقیم قرار می دهید، مطمئن شوید که آن را به طور کامل آبیاری کنید تا از خشک شدن شدید جلوگیری کنید.

خاک

خاک گلدان توصیه شده برای آگلونما خاکی با زهکشی خوب و کمی اسیدی است. باید دارای رطوبت کافی برای پرورش گیاه بدون پژمردگی باشد. قبل از آبیاری خاک، رطوبت را با استفاده از پروب خاک یا انگشت خود بررسی کنید.

همچنین مهم است که قبل از آبیاری کامل خاک را تهویه کنید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری شود. اگر آگلائونمای خود را در مکانی با نور مناسب قرار دهید، قبل از خشک شدن کامل خاک، باید مرتب آبیاری شود.

اب

در طول تابستان و ماه‌های گرم‌تر، باید به دفعات آبیاری آگلائونمای خود را انجام دهید. اگر نیاز به افزایش سطح رطوبت دارید، می توانید به سادگی گیاه خود را با استفاده از اسپری مه پاش مه پاش کنید.

در طول زمستان یا ماه های سردتر، توصیه می شود آبیاری را کاهش دهید تا از پوسیدگی ریشه و نوک آن جلوگیری کنید. آبیاری بیش از حد می تواند گیاه شما را که معمولاً از ریشه شروع می شود، بکشد. من همیشه مراقب هستم که آگلونماهای خود را بیش از حد آب ندهم زیرا به خاک بسیار مرطوب حساس هستند.

سبک

انواع متنوع آگلائونماها نسبت به انواع با شاخ و برگ سبز تیره به نور روشن تری نیاز دارند. با این حال، اکثر آنها در شرایط نزدیک به سایه به خوبی رشد می کنند – آنها را به یک گیاه سرپوشیده عالی برای خانه ها و دفاتر تبدیل می کند.

فرقی نمی‌کند که چه گونه‌های همیشه سبز چینی در خانه دارید، هرگز آنها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. در غیر این صورت، برگ ها قهوه ای می شوند یا دچار نوک و سایر بیماری ها می شوند.

درجه حرارت

این گیاهان آپارتمانی دمای کمتر از 65 درجه را دوست ندارند. بنابراین، آنها را باید از بادهای سرد یا دریچه ها و پنجره ها دور نگه داشت. مکان مناسب برای آگلائونما جایی با دمای گرمتر است.

Aglaonemas به خوبی از 70 تا 85 درجه رشد می کند. در طول شب، سطح دمای ایده آل نباید از 10 درجه کاهش یابد. حتما گیاه خود را هر از چند گاهی بررسی کنید تا از وضعیت مطلوب آنها اطمینان حاصل کنید.

رطوبت

به طور معمول، گونه های چینی همیشه سبز نیاز به رطوبت بالایی دارند تا بتوانند رنگ خود را حفظ کنند. من حتی آگلونماهایم را به دلیل رطوبت مورد نیازشان جزو گیاهان گلخانه ای می دانم.

آنها در محیط های گرم و مرطوب با نور روشن درست مانند گلخانه ها خوب عمل می کنند. با این حال، aglaonemas می تواند به سرعت با فضاهای داخلی با شرایط مشابهی که گلخانه ارائه می دهد سازگار شود.

کود

دو شکل کود وجود دارد که می‌توانید برای پرورش آگلائونما در خانه استفاده کنید، کود مایع و گلوله‌های آهسته رهش. اینها بهتر است در طول فصول رشد به گیاهان شما اضافه شوند.

به طور کلی، گیاهان آپارتمانی همیشه سبز چینی زمانی رشد بیشتری می کنند که به آنها کودهای کافی داده شود، که اساساً از بهار تا پاییز است. کوددهی هر شش هفته یکبار با استفاده از کودهای آلی توصیه می شود.

گلدان مجدد

از آنجایی که آگلائونما معمولاً گیاهان آپارتمانی با رشد آهسته هستند، فقط باید هر 2 تا 3 سال یکبار گلدان را عوض کنید. اینها نیز گیاهان علفی کم رشد هستند بنابراین تنه ها به تدریج آشکار می شوند.

گیاهان رومیزی من بعد از یک سال مجدداً گلدان شدند زیرا آنها قبلاً به گلدان بزرگتری نیاز دارند تا نیازهای در حال رشد خود را برآورده کنند. در حالت ایده آل، برای اطمینان از رشد سالم، به یک تا دو اینچ بزرگتر از ظرف گلدان قدیمی خود نیاز دارید.

با این حال، از گلدان خیلی بزرگتر از گلدان قدیمی استفاده نکنید زیرا ممکن است منجر به رطوبت بیش از حد شود. آب زیاد در خاک می تواند گیاه شما را غرق کند و باعث پوسیدگی ریشه شود.

شما می توانید ظرف اصلی را هنگام گلدان مجدد نگهداری کنید، اما مطمئن شوید که خاک جدید تهیه کرده و برخی از برگ ها و ریشه ها را کوتاه کنید. بهترین زمان برای کاشت مجدد آگلونما در تابستان و بهار است.

هرس

بهترین راه برای هرس آگلونما زمانی است که رشد جدیدی در پایه مشاهده می کنید. شاخساره را جدا کرده و دوباره در گلدان دیگری بکارید. پس از برداشتن برگ های مرده یا زمانی که گیاه در حال مرگ است از هرس خودداری کنید.

برش روش خوبی برای تکثیر آگلونما است. من از روش تقسیم یا برش برای رشد بیشتر همیشه سبز چینی در باغ داخلی خود استفاده می کنم. هنگامی که رشد را در پایه مشاهده کردید، آن را هرس کنید و به یک گلدان جداگانه منتقل کنید.

تکثیر

تکثیر آگلونما آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قسمت بالای ساقه را که بلند شده است خرد کنید و اجازه دهید در ظرف آب یا خاک ریشه کند.

خاک زیاد ممکن است منجر به پوسیدگی شود، بنابراین پرلیت و خاک را با نسبت 2:1 در گلدان مخلوط کنید. هنگامی که ساقه ریشه های جدیدی ایجاد کرد، اکنون می توانید آن را در یک ظرف گلدانی جدید تکثیر کنید.

در هنگام کاشت آگلئونما به خاطر داشته باشید که فقط باید هر دو تا سه سال یک بار انجام شود زیرا این گیاهان آپارتمانی به کندی رشد می کنند. با این حال، اگر لازم است آنها را به یک گلدان بزرگتر منتقل کنید، می توانید بدون توجه به فصل این کار را انجام دهید.

موارد استفاده از Aglaonema

آگلونما: چگونه آگلونما را رشد دهیم 2022

با افزایش محبوبیت همیشه سبز چینی، دیدن این گیاهان در بسیاری از خانواده ها عجیب نیست. می توانید از آن به عنوان تک گونه برای تزئین خانه خود با انواع زیبای آن استفاده کنید.

در خانه ام، من قصد دارم آنها را به صورت انبوه رشد دهم تا جلوه ای گرمسیری ایجاد کنم. با این حال، من تعجب کردم که برخی از انواع آگللونما را می توان به عنوان گیاه دارویی برای درمان برخی بیماری ها استفاده کرد.

برخی از رایج ترین کاربردهای آگللونما شامل کاشت انبوه، پوشش زمین، باغبانی داخلی، کاشت در سطح زمین و محوطه سازی است. این یک گیاه همه کاره است که می توانید برای اهداف تزئینی در خانه روی آن حساب کنید.

خلاصه

Aglaonema یا همان چیزی که معمولاً به عنوان چینی همیشه سبز شناخته می شود یک گیاه آپارتمانی بسیار محبوب است که هم رشد و هم مراقبت از آن آسان است. انواع کمی معمولا در خانه ها و ادارات یافت می شود، اما در واقع بیش از 20 گونه از این گیاه بسیار تزئینی وجود دارد.

برخی از مزایای انتخاب این گیاه نسبت به سایر گیاهان آپارتمانی رایج عبارتند از: نگهداری کم، شاخ و برگ سرسبز، سازگاری با هر محیطی و مراقبت آسان از آن. این شگفت‌انگیز واقعاً یک گزینه ایده‌آل برای باغبان‌های مبتدی و کسانی است که آنقدر مشغول هستند که نمی‌توانند هر دقیقه گیاهان خود را بررسی کنند.

چه قصد دارید اتاق مطالعه خود را تزئین کنید یا برخی از عناصر طبیعی را به خانه خود اضافه کنید، انواع گسترده آگلائونما می تواند به شما کمک کند. برخی از گزینه های عالی عبارتند از: ملکه نقره ای، Aglaonema Harlequin و Red Gold.

سوالات متداول

آیا آگلونما برای حیوانات خانگی یا افراد سمی است؟

آگلونما می تواند برای انسان و حیوانات خانگی سمی باشد زیرا دارای خواص اگزالات کلسیم است. این کریستال های سمی در صورت بلعیدن می توانند غشاهای مخاطی را تحریک کنند. علاوه بر این، آب میوه در تماس با پوست ممکن است منجر به بثورات دردناک و تحریک شود.


آیا آگلونما یک گیاه سرپوشیده است؟

با توجه به توانایی آگلائونماها در انطباق با شرایط نور کم، امروزه جزو ایده آل ترین گیاهان سرپوشیده هستند. این گونه ها عاشق نور غیرمستقیم خورشید و هوای تازه هستند و به همین دلیل آنها را به بهترین گیاهان آپارتمانی تبدیل می کند.

با این حال، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به تنوعی که در خانه پرورش می دهید بستگی دارد. برخی در زیر نور شدید رشد می کنند، در حالی که بیشتر آنها در شرایط نوری کم تا متوسط ​​به خوبی رشد می کنند. اگر مطمئن نیستید، کمی در مورد گونه های دقیقی که در خانه دارید تحقیق کنید.


آیا Aglaonema هوا را تصفیه می کند؟

یک واقعیت جالب در مورد آگلائونما این است که آنها تصفیه کننده های عالی هوا هستند. برای تصفیه هوای داخل خانه می توانید تعداد بیشتری از اینها را در قسمت های مختلف خانه قرار دهید. به علاوه، آنها عاشق بودن در نزدیکی پنجره هستند، که راهی عالی برای فیلتر کردن هوای آلوده وارد شده به خانه شما است.