ژربرا ، چگونه گل های ژربرا را پرورش دهیم

این توصیه را برای رشد بهتر گل مروارید ژربرا دنبال کنید. آنها نه تنها در این فصل عالی به نظر می رسند، بلکه می توانید دانه های آنها را ذخیره کنید و سال آینده دوباره آنها را پرورش دهید!

ما از خریدهای واجد شرایط انجام شده از طریق پیوندهای وابسته درآمد کسب می کنیم.
ژربرا ، چگونه گل های ژربرا را پرورش دهیم

پرورش گل مروارید ژربرا

من قبلاً به گل‌های ژربرا به‌عنوان گل‌های یک‌باره فکر می‌کردم که درست پس از بازگشت از مرکز باغ به بهترین شکل ظاهر می‌شدند. از آنجا به بعد همش دره بود. اما لازم نیست که اینطور باشد! من نکات آزموده شده و درستی برای پرورش بابونه ژربرا بهتر دارم، همراه با دستورالعمل های گام به گام برای ذخیره و شروع گل مروارید ژربرا از دانه در انتهای مقاله.

با یک گیاه قوی شروع کنید

کلید رشد بابونه خوب ژربرا از فروشگاه شروع می شود. بهترین گل ژربرا را که می توانید پیدا کنید به خانه بیاورید و شروعی عالی خواهید داشت.

 • به جای گل فروشی، گیاهان را از مرکز باغ خریداری کنید. آنها به احتمال زیاد ارقامی هستند که در فضای باز رشد می کنند.
 • شاخ و برگ باید سبز تیره باشد.
 • سطح زیرین را از نظر وجود حشرات، مانند شته ها یا مگس های سفید بررسی کنید.
 • اگر می توانید، گیاه را به آرامی بیرون بیاورید و ریشه ها را نیز بررسی کنید. آنها باید سفید باشند، نه قهوه ای یا ماسه، و بدون شلوغی در قابلمه را پر کنند.
 • یک یا دو گل باز به شما امکان می دهد رنگ را بشناسید و به دنبال جوانه ها به پایین شاخ و برگ نگاه کنید تا بدانید که چیزهای بیشتری در راه هستند.

 

ژربرا ، چگونه گل های ژربرا را پرورش دهیم

گیاهان سالم = گل بیشتر

این چیزی است که من در مورد شاد و سالم نگه داشتن گیاهان ژربرا پس از آوردن آنها به خانه و در فصل رشد آموخته ام: تا زمانی که آنها در مکان مناسب باشند و به اندازه کافی از شما نوازش کنند، خوشحال خواهند بود.

نکات پرورش گل مروارید ژربرا

 • هنگام کاشت ژربرا در گلدان مهرنی ، سرامیک نشکن ، گلدان پلیمری ، به آنها محلی با زهکشی خوب و آفتاب فراوان بدهید. به جز در مواردی که در سایه قرار دارند، از مناطقی در کنار دیوارها یا پیاده روها که گرما را منعکس می کنند اجتناب کنید.
 • خاک را همیشه مرطوب نگه دارید اما نه آنقدر مرطوب که گیاهان پوسیده شوند. اگر بین دو آبیاری اجازه دهید خاک یا مخلوط گلدان کمی خشک شود کمک می کند.
 • گیاهان را هر دو هفته یکبار با کودهای محلول در آب، مانند فرمول 24-8-16 تغذیه کنید .
 • هنگامی که یک شکوفه افتاد، ساقه را از زیر برگ ها جدا کنید تا بیشتر تشویق شود. در تابستان، گلدهی به دلیل گرما کند می شود، اما باید دوباره در پاییز افزایش یابد.

ژربرا ، چگونه گل های ژربرا را پرورش دهیمکمی نازک شدن گل های بیشتری را با اجازه دادن به نور به تاج، جایی که جوانه ها تشکیل می دهند، تشویق می کند.

نکته مراقبت پاداش:

همانطور که شکوفه های سپری شده را قطع می کنید، احتمالاً متوجه شاخ و برگ های شلوغ مانند ظرف بالا سمت چپ خواهید شد. کمی نازک شدن گل های بیشتری را با اجازه دادن به نور به تاج، جایی که جوانه ها تشکیل می دهند، تشویق می کند. در عکس بالا می‌توانید جایی که چند برگ برداشته شده است را ببینید، اما آنقدر برگ‌ها را حذف نکنید که بر توانایی گیاه در پردازش نور خورشید تأثیر بگذارد.

عیب یابی گل مروارید ژربرا

آیا ژربرا دیزی شما پژمرده می شود؟ آیا با وجود مراقبت خوب از آن ناسالم به نظر می رسد؟ این ممکن است چیزی باشد که اتفاق می افتد:

 • حشرات ممکن است روی گیاهان شما خانه بسازند. با مراقبت از گل های مروارید ژربرا از مشکلات حشرات جلوگیری کنید. در صورت مشاهده مشکل ، هر 7 تا 10 روز از یک صابون حشره کش مانند Safer® استفاده کنید.
 • آیا گیاه شما یک روز خوب است و روز بعد فرو می ریزد؟ ممکنه پوسیده باشه یک تاج یا ریشه نرم یا لطیف به این معنی است که بهتر است فقط گیاه را پرتاب کنید. برای جلوگیری از این مشکل، در سطح خاک آبیاری کنید، رطوبت را از طوقه دور نگه دارید و قبل از آبیاری مجدد اجازه دهید مخلوط گلدان خشک شود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید:
مقابله با آفات باغ
3 نکته برای کاشت گیاهان یک ساله
7 بیماری رایج باغ
ایده های طراحی مدرن برای باغ شما

صرفه جویی در دانه های دیزی ژربرا

می توانید دانه های ژربرا بخرید یا دانه های خود را از گل هایی که رها کرده اید نجات دهید. این یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه است – به علاوه شما گیاهان بیشتری برای کاشت انبوه یا پخش در اطراف باغ خواهید داشت. بیشتر گل های مروارید ژربرا هیبریدهای F1 هستند، بنابراین حدود 75 درصد از نسل اول در سال اول به همان رنگ مادر گل می دهند. اگر همچنان بذرها را ذخیره کنید، در نهایت با گل های تکی در رنگ های نزدیک به گونه – صورتی یا نارنجی خواهید رسید. برای پیدا کردن همه چیزهایی که باید انجام دهید، برای دستورالعمل های آسان، روی نمایش اسلاید زیر کلیک کنید.

قبلی