لاستیک بورگوندی راهنمای نگهداری و تکثیر گیاه لاستیک بورگوندی

نوشته شده توسط آیوی

29 اکتبر 2021

لاستیک بورگوندی راهنمای نگهداری و تکثیر گیاه لاستیک بورگوندی

گیاه لاستیک بورگوندی، که به طور رسمی فیکوس الاستیکا است، می‌تواند به عنوان گل‌های خانگی با اندازه متوسط ​​دوست داشته شود یا به‌عنوان نقطه کانونی، درختان سرپوشیده خیره‌کننده رشد کند.

اگر شما فرد آسیب دیده ای هستید که می توانید زندگی گیاهی خود را توسعه دهید که با خرید آنها از جوانی شروع می شود تا اینکه با یک گیاه بالغ اضافی شروع کنید.

آنها می توانند در عرض چند سال به ارتفاعات شگفت انگیزی رشد کنند، عمدتاً اگر گل ها را در طول تابستان در حیاط خلوت قرار دهید.

اطلاعات سریع کارخانه لاستیک بورگوندی

نام گیاه شناسی / علمی فیکوس الاستیکا
نام متداول انجیر لاستیکی، بوته لاستیکی، درخت لاستیک، گیاه لاستیک
انواع روبوستا، سه رنگ، تینکه، دکورا
استفاده می کند مشکلات پوستی مانند بثورات پوستی را درمان کنید
اصل و نسب هیمالیا تا مالزی، سوماترا و جاوه
مراقبت از نور نور غیر مستقیم روشن
مراقبت از خاک خاک با زهکشی خوب
مراقبت از دما 65-78 درجه
مراقبت از رطوبت برای افزایش رطوبت، برگ های آن را مه پاش کنید
آبیاری مه‌پاشی منظم اما هرگز خیس یا خیس نیست
مراقبت از هرس مواد گیاهی قدیمی را حذف کنید، برگها را نازک کنید
مراقبت از کود هر دو تا سه هفته یک بار کود دهی کنید
تکثیر یک تکه ریزوم را با یک چاقوی تیز و تمیز جدا کنید
سمی برای انسان غیر سمی است

مراقبت از گیاه لاستیک بورگوندی با جزئیات

لاستیک بورگوندی راهنمای نگهداری و تکثیر گیاه لاستیک بورگوندی

آبیاری گیاه لاستیک بورگوندی

زمانی که یک اینچ از خاک خشک شد آبیاری کنید، سپس آن را کاملاً خیس کنید تا آب داخل نعلبکی تخلیه شود.

اگر درجه آب بیش از حد است، نعلبکی را خالی کنید تا ریشه ها غرق نشوند. اکنون روی برگ ها آب نپاشید، این کار باعث ایجاد لکه می شود.

بدترین عنصری که می توانید با درخت لاستیک خود انجام دهید آبیاری بیش از حد آن است.
گیاهان لاستیک بورگوندی در برابر رطوبت بسیار حساس هستند.

آبی بورگوندی را فقط زمانی آبیاری کنید که خاک واقعاً خشک شود.
آب را به آرامی دور گیاه بریزید و بگذارید تا ته آن برود.
از پاشیدن برگها خودداری کنید زیرا ممکن است آنها را لکه دار کند.

برش در آبیاری فیکوس در زمستان بازگشت.
غذاهای گیاهی لاستیک بورگوندی محلول در آب و متعادل، مخصوصاً برای گیاهان آپارتمانی، برای درختان لاستیک مغذی هستند.
این کار را هر چند ماه یکبار انجام دهید تا بهترین نتایج را داشته باشید. اگر گیاه لاستیک بورگوندی شما در نور متوسط ​​است، کوددهی بسیار مهم است.

خاک گیاهی لاستیک بورگوندی

به کارخانه لاستیک بورگوندی نور روشن صبحگاهی بدهید، مانند قرار دادن آن در نزدیکی یک پنجره رو به شرق. گیاه لاستیک بورگوندی می تواند نور کم را تحمل کند، اما با آفتاب مایل روشن تمام روز به خوبی رشد می کند.
گیاه لاستیک بورگوندی را زمانی آبیاری کنید که اوج 1 تا 2 اینچ خاک در گلدان مهرنی ، سرامیک نشکن ، گلدان پلیمری خشک شود. به طور کامل آبیاری کنید تا مقدار اضافی از پشت گلدان خارج شود و پس از آبیاری، آب تخلیه شده را از سینی قطره‌ای خالی کنید.

چراغ گیاه لاستیک بورگوندی

کارخانه لاستیک بورگوندی شما با نور ثابت، روشن و فیلتر شده با کیفیت بالا تولید می کند – که سایه تیره و شرابی برگ ها را ایجاد می کند. بسیاری از انسان‌ها بوته‌های لاستیکی خود را نزدیک پنجره می‌گذارند، جایی که آب ملایم از طریق یک جفت پرده صاف فیلتر می‌شود. این گیاه نور کم را تحمل می کند، با این حال برگ ها به رنگ ملایم و بی تجربه محو می شوند. با این حال، اگر گیاه در حین رشد خفیف کمتری دریافت کند، برگها کاملاً بزرگتر ظاهر می شوند!
گیاه لاستیک بورگوندی برای رشد می‌خواهد براق ملایم باشد، با این حال آنها را در آفتاب‌ترین نقطه‌ای که به سادگی تاکنون داشته‌اید قرار ندهید – مطابق با ProFlowers، نور بیش از حد گرم و مستقیم خورشید می‌تواند برگ‌های گیاه شما را بسوزاند. حدس رضایت بخش شما این است که گیاه لاستیک خود را در محلی نگه دارید که نور خورشید زیادی دریافت می کند، هرچند با یک پرده صاف فیلتر شده باشد.

دمای کارخانه لاستیک بورگوندی

از آنجایی که گیاه لاستیک بورگوندی گرمسیری است، در آب و هوای گرم تر و مرطوب تر رشد می کند و محیط های سرد و خشک را به خوبی مدیریت نمی کند. آنها بین 60 تا 78 درجه فارنهایت ذخیره می شوند و شما مایلید از هر گونه جریان اصلی بدون خون یا افت سریع دما دوری کنید. آنها همچنین برای حفظ رطوبت خود به مه پاشی روزانه نیاز دارند.

رطوبت گیاه لاستیک بورگوندی

به عنوان بومی مناطق استوایی، گیاه لاستیک بورگوندی شما را می‌شناسد که برگ‌هایش را مه‌پاش می‌کنید تا رطوبت را تقویت کنید – به‌ویژه زمانی که در تابستان گرمای بسیار زیادی دریافت می‌کند. مه پاش چندین بار علاوه بر این به حفظ کنه ها (حشرات آسیب رسان) از تبدیل شدن خود به برگ ها کمک می کند.

کود گیاهی لاستیک بورگوندی

کارخانه لاستیک بورگوندی در مرحله اولیه شکوفایی خود به کود فسفر بیش از حد نیاز دارد زیرا باعث رشد سالم ریشه می شود. همانطور که گیاه لاستیک بالغ می شود، باید از کود NPK با نسبت 24:8:16 برای تحریک رشد سریع و پرشور استفاده کنید. هر 4 تا 6 هفته به گیاه کود دهید و از کوددهی بیش از حد خودداری کنید زیرا باعث ساق پا شدن گیاه می شود.
برای رشد کاملتر و سالم تر، باید گیاه لاستیک بورگوندی خود را کود دهید. گیاه لاستیک حتی در شرایط داخلی اگر با نور مناسب، گلدان و نیازهای مختلف مبله شود، به سادگی بزرگ می شود (تا هشت فوت).
این فلورها می توانند ویتامین های مورد نیاز خاک را در مرحله ای از مراحل اولیه خود جذب کنند.

هرس بوته لاستیک بورگوندی

هرس گیاه لاستیک بورگوندی شما می تواند به آن کمک کند که مقاوم و سالم بماند، به همان زیبایی که به رونق جدید کمک می کند. به علاوه، این گیاه لاستیک بورگوندی می تواند بسیار بلند رشد کند، بنابراین اگر گیاه لاستیک پرپشت تر و پرپشت تر را انتخاب کنید، می توانید آنها را به دلخواه هرس کنید. شما می‌توانید گیاه لاستیکی خود را در هر زمانی از سال هرس کنید و باید برگ‌ها و شاخه‌های بی‌جان را همانطور که می‌بینید حذف کنید، اما در تمام فصل خواب از هرس اصلی در هوای زمستانی خودداری کنید. در عوض، تا بهار منتظر بمانید تا برش های اولیه را انجام دهید.

گلدان مجدد کارخانه لاستیک بورگوندی

من دو تای بزرگم را دوباره گلدان کردم، به این دلیل که یک بار خاک از قسمت های گلدان جدا می شد. در ماه های گرما، من هر 6 تا 7 روز یک بار به گیاه لاستیک بورگوندی آبیاری می کردم و توده بزرگ خاک در دفعات آبیاری کاهش می یابد.
کارخانه لاستیک بورگوندی تولید کنندگان متوسط ​​تا سریع هستند. این بستگی به این دارد که وضعیت شما چگونه است، چه شرایطی در حال توسعه است و اندازه گیری قابلمه چیست.
دو تای بزرگ من در گلدان های با اندازه خوب هستند، بنابراین آنها نباید حداقل سه سال بخواهند دوباره گلدان شوند. 1 کوچکتر ممکن است بخواهد ظرف دو سال دوباره گلدان شود. ( در اینجا بیشتر گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا را بیابید .)

کنترل آفات و بیماری های گیاه لاستیک بورگوندی

در اینجا شایع‌ترین حشرات گیاه لاستیکی که ممکن است با آن‌ها نیز روبرو شوید، آورده شده است:
شته‌ها:
شته‌ها آفات ریز گلابی‌شکلی هستند که به طور انبوه در سطح زیرین برگ‌ها یا مفاصل برگ‌ها و ساقه‌ها ایجاد می‌شوند. آفات گیاه لاستیک بورگوندی به طور کلی سبز هستند، اما گونه های خارق العاده ممکن است قرمز، قهوه ای، سیاه یا زرد باشند. شته ها با مکیدن شهد آب نبات از برگ ها به بوته های لاستیکی آسیب می رسانند.
فلس:
فلس آفات ریز گیاه لاستیکی هستند که خود را به تمام اجزای گیاه متصل می کنند و مانند شته ها از آب نبات های گیاهی تغذیه می کنند. آفات فلس نیز ممکن است هر دو فلس زره دار، با پوشش بیرونی صفحه مانند، یا نرم، با سطح مومی یا پنبه ای باشند.
عنکبوت:
کنه‌های عنکبوتی برای دیدن با چشم غیرمسلح چالش برانگیز هستند، با این حال آنها حشرات جدی گیاهی لاستیکی هستند که برگ‌ها را سوراخ می‌کنند تا شهد را بیرون بکشند. می‌دانید کنه‌ها به دلیل وجود تارهای گویایی روی گیاه هستند. آنها اغلب زمانی که پیش نیازها خشک و گرد و غبار هستند ظاهر می شوند.
تریپس:
تریپس ها حشرات کوچک گیاه لاستیکی با بال هستند. این حشرات، که ممکن است سیاه یا کاهی رنگ نیز باشند، تمایل به اوج گرفتن یا پرواز در هنگام آشفتگی دارند. تریپس برای گیاهان درخت لاستیکی بیرونی دشوارتر است، با این حال آنها می توانند علاوه بر این می توانند پوشش گیاهی رشد کرده در داخل خانه را هجوم دهند.

تکثیر گیاه لاستیک بورگوندی

لاستیک بورگوندی راهنمای نگهداری و تکثیر گیاه لاستیک بورگوندی

تکثیر برگ گیاه لاستیک بورگوندی

بومی مناطق گرمسیری جنوب شرقی آسیا، گیاه لاستیک بورگوندی (Ficus elastica) را می توان به سادگی از طریق قلمه های ساقه یا برگ تکثیر کرد. این گیاهان آپارتمانی که به راحتی رشد می کنند، به سادگی برای تکثیر مفید هستند و هزینه موفقیت بیش از حدی دارند. تنها چیزی که می خواهید چند تجهیزات و موادی است که به احتمال زیاد از قبل در اطراف خانه گذاشته اید و کمی صبر!
قبل از هر گونه برشی، مطمئن شوید که گره های برگ را در کنار ساقه می بینید زیرا این جایی است که ریشه های جدید در نهایت رشد می کنند. قلمه‌های درخت لاستیکی باید حدود 6 اینچ (15 سانتی‌متر) طول داشته باشند و حداقل 4 گره برگ داشته باشند تا تهدید خوبی برای موفقیت باشد.
هنگامی که مکان را انتخاب کردید، برش را از درخت لاستیکی خود بردارید، قیچی تیز خود را بردارید یا قیچی هرس و کاهش سریع و مورب بدون معطلی زیر پایین ترین گره برگ قلمه جدید ایجاد کنید. اگر کاهنده شیره چکان است، به آرامی ساقه را با دستمال کاغذی بکوبید تا قطع شود.

تکثیر بخش کارخانه لاستیک بورگوندی

مراقب مرحله رطوبت خاک درخت لاستیک خود باشید. این باید همیشه مرطوب باشد، با این حال مقدار بسیار زیاد یا کم آب می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. برای اینکه گیاه شما رشد کند، خاک باید همیشه مرطوب باشد – نه خیلی مرطوب و نه دیگر خیلی خشک.
گیاه لاستیکی شما همچنین ممکن است در برخی از فصل های آب و هوای زمستانی آبیاری استاندارد کمتری را بخواهد. علاوه بر نظارت بر رطوبت خاک، این تصور صحیحی است که گیاه خود را در یک گلدان نسبتاً کوچک نگهداری کنید، که نمی تواند آب کافی برای غرق شدن گیاه را نگه دارد، حتی اگر کمی دستتان با قوطی آبیاری سنگین باشد.
تکثیر بخش بوته لاستیکی بورگوندی راهی عالی برای به کار انداختن قسمت های هرس شده درخت لاستیک شما است.
می‌توانید از قلمه‌های نوک – ترک یک بخش با رشد جدید – یا یک عنصر ساقه سالم استفاده کنید.

تکثیر گیاه لاستیک بورگوندی در آب

می توانید گیاه لاستیک بورگوندی را در آب تکثیر کنید. در حالی که دیگر باکیفیت ترین راه برای تکثیر نیست (خاک معمولاً مؤثرتر است). مطمئناً با مشاهده تکنیک‌های منحصربه‌فرد همانطور که در زیر توضیح داده‌ایم، می‌توان این کار را تمام کرد.
گرفتن کاهش از گیاهان لاستیکی یک راه بسیار هیجان انگیز و قیمت مناسب برای تکثیر گیاهان شما است. شما می توانید بدون زحمت این تکثیر را در آب درو کنید. ما علاوه بر این از این روش انتشار با Monsteras استفاده می کنیم. این یک تکنیک بسیار قابل اعتماد است زیرا ما این تکنیک را نمونه های متعددی با موفقیت امتحان کرده ایم. ما مشاهده کرده‌ایم که این تکنیک به ریشه‌زایی رسیده است که بسیار عالی است و ما راحت هستیم که این روش تکثیر یک گیاه لاستیک در آب را با شما به اشتراک بگذاریم.
خوشبختانه اگر از این تکنیک انتشار پیروی کنید، قادر خواهید بود از مزایای مشابهی که ما داریم لذت ببرید. برای این تمرین شما یک برش می خواهید. این برش را می خواهید جدا کنید و برگ ها را بردارید تا ساقه به راحتی در آب بنشیند. فاکتور متفاوتی که به آن نیاز دارید یک ظرف شیشه ای پر از آب است.

گونه های گیاهی لاستیک بورگوندی

Ficus elastica ‘Robusta’: این یک طیف مقاوم از گیاه درخت لاستیک است که برگهای بزرگ و کم تجربه می روید.
Ficus elastica ‘Decora’: در این طیف از گیاه لاستیک بورگوندی، برگهای کم تجربه تیره رنگی که ضخیم و براق هستند رشد می کند.
Ficus elastica ‘Burgundy’: این مجموعه گیاه لاستیک بورگوندی، برگ هایی با رنگ شرابی عمیق با ساقه های صورتی براق رشد می کند.
Ficus elastica ‘Tricolor’: این مجموعه گیاه لاستیک بورگوندی دارای برگ های رنگارنگ بی تجربه با پاشیدن رنگ های بنفش و کرم است.
Ficus elastica ‘Tineke’: این طیف متنوع از Ficus elastica است، با برگ‌های تیره و کم‌تجربه ملایم، لبه‌های کرم رنگ،

مزایای گیاه لاستیک بورگوندی

کارخانه لاستیک بورگوندی دیگر خیلی نیازمند نیست و اساساً در غفلت رشد می کند. تا زمانی که نور مایل واضحی دریافت کند، با شرایط کم ملایم و رنگ سازگار است. سیکل‌های آبیاری کمیاب و خاکی به سختی مرطوب می‌خواهد و کوددهی کم یا بدون کوددهی می‌خواهد. هنگامی که در خاک گلدانی با مواد طبیعی زیادی کاشته می شود، ممکن است برای مدت طولانی نیاز به تغذیه مکمل نداشته باشد.
در بسیاری از موارد تصور می شود که گیاهان آپارتمانی باعث ایجاد واکنش آلرژیک در صاحبان خود می شوند. انگیزه پشت آن حساسیت به دانه های گرده در جریان شکوفه ها است. از آنجایی که کارخانه لاستیک بورگوندی در حال حاضر گرده تولید نمی کند، ممکن است هیچ گونه عارضه آلرژیک ایجاد نکند. این آن را به یک اولویت ایده آل برای مراکز تجاری، بیمارستان ها و مکان های مختلف از این قبیل تبدیل می کند.
برگ‌های گیاه لاستیک در مقایسه با گیاهان آپارتمانی مختلف بسیار حجیم و براق هستند که آن را مانند انجیر برگ کمانچه مطلوب می‌کند. همچنین، به دلیل ناحیه کف غول پیکر برگ‌ها، این گیاه می‌تواند آلودگی هوای داخل خانه را به طور موثری جذب کند.

سوالات متداول مراقبت از گیاه لاستیک بورگوندی

گربه های گیاه لاستیک بورگوندی

گل های لاستیکی برای گربه ها و سگ ها سمی خفیف هستند. مشکل اینجاست که شیره‌ای که درخت عنوان خود را از آن به ارمغان می‌آورد می‌تواند در هنگام بلعیدن باعث بروز مشکلاتی در حیوانات خانگی شود. چیزی نیست که انگیزه بیماری شدید را ایجاد کند، با این حال اگر حیوان خانگی شما دوست دارد سبزه بخورد، اکنون کامل نیست. اگر به دنبال گیاهان غیر سمی هستید، در لیست گیاهان آپارتمانی محافظت شده از گربه ظاهر شوید!
علائمی که نشان می دهد حیوان خانگی شما نیز ممکن است وارد زندگی گیاهی شده باشد شامل کاهش اشتها، منافذ پوست و تحریک پوست، ترشح آب دهان، استفراغ و اسهال است. بنابراین، هنگامی که به نحوه مراقبت دقیق از گیاهان درخت لاستیکی فکر می کنید، علاوه بر این، مراقب باشید که مراقبت از دوستان پشمالوی خود را نیز در نظر داشته باشید! این یکی را در یک قفسه بیش از حد یا در اتاقی که حیوانات خانگی شما نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند نگه دارید.

مراقبت از محیط داخلی کارخانه لاستیک بورگوندی

وقتی صحبت از مراقبت از کارخانه لاستیک بورگوندی می شود ، کار شما بسیار ساده است. به سادگی به آن نور، آب و گرمای کافی بدهید (به هر حال این یک گیاه استوایی است)، و ممکن است با افزودنی غیرعادی به مجموعه گیاهان داخلی خود پاداش دریافت کنید.
پوشش گیاهی لاستیکی مستعد طیف وسیعی از آفات است که معمولاً گیاهان آپارتمانی را به همراه شته‌ها، حشرات آردآلود، کنه‌های عنکبوتی، فلس و تریپس آلوده می‌کنند. در صورت امکان، در اسرع وقت از آلودگی آگاه شوید و با کمترین تهاجمی ترین گزینه مانند روغن چریش با آن مقابله کنید.

نرخ افزایش کارخانه لاستیک بورگوندی

یک گیاه لاستیک در هر فصل رشد روی دور معمولی 24 اینچ در بالای صفحه رشد می کند. در حالی که یک کارخانه لاستیک بورگوندی در بیرون می تواند تا صد فوت ارتفاع داشته باشد. متوجه خواهید شد که فیکوس در ابعاد گلدانی که در آن قرار دارد رشد می کند.
این گیاه مایل است به طور منظم مرطوب نگهداری شود. مستعد خشکی شدید پوست است. وقتی صحبت از خاک به میان می‌آید، هر نوع خاک گلدانی عالی و با زهکشی سریع احتمالاً جواب می‌دهد. در طول دوره رشد گیاه را با یک وعده غذایی گیاهی مایع حساس تغذیه کنید. وقتی سالم و متعادل باشند، تغذیه کننده نسبتاً سنگینی هستند.