گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی مزایای گلدان های سرامیکی

سرامیک چیست؟

سرامیک یک تعریف کلی از هر شیء ساخته شده از خاک رس است، چه با دست یا از طریق استفاده از قالب، که سپس تا دمای بالا حرارت داده شود تا سخت شود. 

سه نوع اصلی سرامیک وجود دارد – ظروف سنگی، سفالی و چینی – که هر کدام مزایای مشخصی را از نظر نحوه استفاده از آنها برای ساخت گلدان های باکیفیت برای گل ها، گیاهان و پرکننده های خشک مورد علاقه شما ارائه می دهند. 

  • ظروف سنگی – خاک رس مورد استفاده برای ساخت ظروف سنگی در دمای بسیار بالا پخته می شود و در نتیجه محصول نهایی بسیار سخت و بادوام به دست می آید. به همین دلیل گلدان سنگی بدون نیاز به لعاب سطحی ضد آب است. قطعات ظروف سنگی معمولاً حسی سنگین و محکم به آنها دارند. 
  • پرسلن – پرسلن در دماهای بالاتری از ظروف سنگی پخته می شود، به همین دلیل است که به دلیل دوام طولانی مدت خود شناخته شده است. خاک رس مورد استفاده برای ساخت ظروف چینی از طریق یک فرآیند تصفیه خاص می گذرد، و سطح صاف، سخت و براق گلدان های چینی قطعاً چیزی است که آنها بیشتر به خاطر آن شناخته شده اند، همچنین آثار هنری و طرح های تزئینی سطح. 
  • ظروف سفالی — ظروف سفالی که در دمای پایین‌تر از ظروف چینی و سنگی پخته می‌شوند، علیرغم ساختار کمی شکننده‌تر و ضدآب نبودن آن‌ها ، هنوز هم رسانه‌ای زیبا و همه‌کاره را برای هنرمندان سفال‌گر ارائه می‌دهد (راه‌هایی برای حل این مشکل وجود دارد که به آنها خواهیم پرداخت) . گلدان های سفالی معمولاً لعابدار هستند، بنابراین ظاهر بصری روشن و رنگارنگتری نسبت به سایر سبک ها دارند.

در ادامه این پست به جزئیات بیشتر در مورد انواع مختلف گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی و مزایای انتخاب این ماده همه کاره خواهیم پرداخت.

گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی

اما در حال حاضر، بیایید نگاهی به سبک های گلدان سرامیکی و ایده های دکور مورد علاقه خود بیاندازیم.


مزایای گلدان های گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی

عمر طولانی مدت گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی

سرامیک ها به دلیل استحکام، دوام و ماندگاری طولانی شناخته شده اند. به همین دلیل است که گلدان‌های سرامیکی از نسلی به نسل دیگر به خانواده‌ها منتقل می‌شوند و به همین دلیل است که تعداد زیادی از قطعات قدیمی و قدیمی در بازارهای فروش فیزیکی و آنلاین موجود است.

سرامیک به دلیل ساختار خاک رس فوق گرم و عدم وجود عناصر خورنده در مواد بادوام است. لعاب های سطحی از بسیاری از قطعات محافظت بیشتری در برابر عوامل جوی ایجاد می کنند.

گلدان های سرامیکی به طور طبیعی در برابر آسیب های خورشید، قرار گرفتن در معرض قلیایی و اسید، دی اکسید کربن و غیره مقاوم هستند. در بسیاری از مدل‌های دیگر گلدان، خراش سطحی به مرور زمان به یک چالش تبدیل می‌شود، اما سختی سرامیک می‌تواند تا حد زیادی از ایجاد این خراش‌ها، با وجود استفاده طولانی‌مدت و فرسودگی که معمولاً همراه با آن است، جلوگیری کند. 

گزینه های کیفیت برای هر بودجه در گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی

بودجه برای بسیاری از ما دغدغه اصلی است زیرا تلاش می کنیم تا فضای زندگی خود را به زیبایی هرچه بیشتر تزئین کنیم بدون اینکه هزینه ای از دست بدهیم.

در حالی که برخی از گلدان های سرامیکی مطمئناً می توانند گران باشند، به طور کلی، آنها معمولاً کاملاً مقرون به صرفه هستند، حتی برای قطعات دست ساز.

استفاده از قالب‌های لغزنده در تولید آن‌ها همچنین اجازه می‌دهد تا قطعاتی با قیمت پایین‌تر که هنوز از کیفیت و مهارت بالایی برخوردار هستند، تولید شوند. 

گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی ساده در نگهداری

گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی

مراقبت از گلدان های سرامیکی ساده است. کافی است هر از چند گاهی سطوح بیرونی آنها را گردگیری کنید و از ترکیبی از آب گرم و صابون ملایم برای پاک کردن هرگونه کثیفی یا کثیفی که از آب و خاک در فضای بیرونی و داخلی آنها باقی مانده است استفاده کنید.

تنها تفاوت بین مراقبت از گلدان سرامیکی که در خارج از منزل استفاده می شود با گلدانی که در داخل خانه قرار می گیرد این است که قطعه بیرونی باید مرتباً تمیز شود تا گرد و غبار و گرده های اضافی موجود در هوا پاک شود.

برای قطعات با دهانه باریک که نمی توانید دست خود را در آن جا دهید، راه هایی برای رفع آن وجود دارد .

تنوع رنگ گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی

یکی دیگر از مزایای بزرگ انتخاب گلدان های سرامیکی گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی این است که می توانند رنگ روشنی را به خانه شما بیافزایند، بدون اینکه فضای فیزیکی زیادی را اشغال کنند و کاملاً مکمل دکوراسیون موجود شما باشند.

خاک رس به هر رنگی که می خواهید می آید، و هنگامی که شروع به بررسی سبک های مختلف لعاب های سطحی می کنید، سایه ها حتی براق تر و زیباتر می شوند.

قطعات سرامیک را می توان با دست نیز نقاشی کرد، بنابراین اغلب آثار هنری جالب و رنگارنگ هنرمندان با استعداد را نشان می دهند. همه اینها را با این واقعیت که سطوح سخت و سختی دارند، جفت کنید، بنابراین این رنگ برای سالهای زیادی از بین نخواهد رفت. 

گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی عالی برای هر پرنوع گل

گلدان های گلدان مهرنی ، گلدان گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی از گل های تازه شکوفه گرفته تا شاخه های خشک شده می توانند هر پرکننده ای را که تصور کنید به زیبایی و ایمن نمایش دهند.

نگهداری گیاهان و گل‌های زنده در خاک یک گزینه مناسب برای همه سبک‌ها است، اگرچه احتمالاً می‌خواهید یک گلدان سرامیکی سنگی را برای بالاترین سطح مقاومت در برابر آب انتخاب کنید.

ظروف سفالی می توانند در اثر قرار گرفتن در معرض خاک و آب در طول زمان فرسوده شوند، اگرچه این مشکل را می توان با افزودن یک درزگیر به داخل قطعه یا با استفاده از یک آستر پلاستیکی حل کرد.

پرکننده‌های خشک مانند شاخه‌های بید یا پنبه، مخروط کاج، توپ‌های تزئینی حصیری و میوه‌های مصنوعی در انواع سرامیک‌ها شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند و در عین حال ساییدگی طولانی‌مدت آن‌ها را نیز کاهش می‌دهند. 

گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی سازگار با محیط زیست

این روزها، همه ما باید لحظه ای را در نظر بگیریم و زمین را هنگام انتخاب خرید خود در نظر بگیریم.

بسیاری از مردم نسبت به خرید گلدان های سرامیکی به دلیل طبیعت دوستدار محیط زیست احساس مثبتی دارند. خاک رس را می توان به طور مسئولانه تهیه کرد و سپس از طریق تکنیک های تولید کم تاثیر و کم مصرف، در مقیاس کوچک و بزرگ، به سرامیک تبدیل شد.

شاید بهترین بخش این است که سرامیک قدیمی یا شکسته را می توان بازیافت کرد و به قطعات جدید تبدیل کرد!

آیا گلدان های گلدان مهرنی ، گلدان سرامیکی ضد آب هستند؟

  • ظروف سنگی می توانند با خیال راحت آب را بدون نشت، حتی بدون لعاب نگه دارند
  • ظروف سفالی بدون لعاب و چینی مقاوم در برابر آب هستند، اما سطح آنها کمی متخلخل است و به مرور زمان آب را به آرامی جذب می کند.
  • ظروف سفالی لعاب دار معمولاً ضد آب هستند (مطمئن شوید که لعاب در قسمت داخلی و همچنین بیرونی قطعه باشد)
  • از آسترهای پلاستیکی و درزگیرهای خاص می توان برای ضد آب کردن ظروف سفالی و چینی بدون لعاب استفاده کرد.