گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن پرورش توت فرنگی چطوری با یک بار کاشتن توت فرنگی همیشه توت فرنگی داشته باشیم به صورت کامل

بهترین توت فرنگی هایی که تا به حال می چشید از یک باغ می آیند. نکات تخصصی در مورد پرورش توت فرنگی خوشمزه در خانه را دریافت کنید.

بهترین توت‌فرنگی‌هایی که تا به حال می‌چشید از یک باغ می‌آیند، زیرا توت‌فرنگی‌های کاملاً رسیده طعمی غنی و معطر دارند که با همتایان سوپرمارکت‌هایشان قابل مقایسه نیست.

 چشیدن آبدار بودن توت فرنگی تازه چیده شده در دهان تنها یکی از دلایلی است که می توانید خودتان را پرورش دهید. توت فرنگی به عنوان اولین میوه ای که در بهار می رسد، دارایی مغذی برای هر باغی است.

گیاهان کوچک و محکم زمانی که در تخت‌ها گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن یا ردیف‌هایی که به‌خوبی آماده شده‌اند کاشته می‌شوند، رشد می‌کنند، یا می‌توانید آنها را به‌عنوان لبه‌های خوراکی قرار دهید یا بگذارید روی دیوار پخش شوند.

 توت فرنگی ها در شیشه های توت فرنگی و سبدهای آویزان گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن نیز رشد می کنند.

 برای بهترین نتایج مهم نیست که در کجا آنها را می کارید، با بوته های توت فرنگی جوان قوی بانی پلنتز شروع کنید. 

گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن بیش از یک قرن است که به باغبان های خانگی کمک می کند تا بهتر رشد کنند، بنابراین می توانید به ما تکیه کنید.

راهنمای سریع پرورش توت فرنگی

کاشت توت فرنگی گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن
  • توت فرنگی را در بهار یا پاییز بر اساس منطقه رشد خود در گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن بکارید. باغ‌های داخل زمین، تخت‌های مرتفع و ظروف همگی مناطق رشد عالی هستند.
  • با کاشت توت فرنگی به فاصله 18 اینچ از یکدیگر، فضایی برای دوندگان بدهید. توت فرنگی را می توان به روش های مختلفی پرورش داد، اما مطمئن شوید که 8 ساعت یا بیشتر در معرض آفتاب قرار می گیرند و در خاک کمی اسیدی با pH 5.5 تا 6.8 کاشته می شوند.
  • با مخلوط کردن چند اینچ کمپوست قدیمی یا سایر مواد آلی غنی، به خاک بومی خود کمک کنید. یک مخلوط گلدان کیسه ای درجه یک را برای رشد در ظروف در نظر بگیرید.
  • به گیاهان هفته ای 1 تا 1.5 اینچ آب بدهید و از خیس کردن برگها خودداری کنید.
  • با تغذیه گیاهان با کود رهش مداوم، تولید میوه عالی را ترویج دهید.
  • توت فرنگی رسیده را در خنکای صبح برداشت کنید و بلافاصله در یخچال بگذارید.

چرخه زندگی توت فرنگی

موفقیت با توت فرنگی از شما می خواهد که چرخه زندگی آنها را درک کنید. مانند بیشتر گیاهان چند ساله مقاوم، توت فرنگی ها در زمستان از بین می روند و با گرم شدن خاک در گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن در بهار به شدت شروع به رشد می کنند. 

بسیاری از انواع توت فرنگی پس از میوه دادن (در اوایل فوریه در فلوریدا یا ژوئن دورتر از شمال)، دونده های متعددی را تولید می کنند که در نوک آن گیاهان بچه قرار دارند. 

آن دونده ها اغلب خود را در همان نزدیکی ریشه می اندازند اما به گیاه مادری متصل می مانند. 

این نوع توت فرنگی ها اگر بیشتر دونده ها را جدا کنید، میوه بیشتری تولید می کنند و به هر گیاه اجازه می دهد هر تابستان بیش از 3 گیاه دختر تولید کند. (برخی از انواع توت فرنگی دونده های کمی تولید می کنند.)

توت فرنگی ها که از تولید میوه و فرزندان خسته شده اند، معمولاً در نیمه دوم تابستان به دومین دوره استراحت می پردازند. 

بیشتر گیاهان والدین – و فرزندان آنها – وقتی با علف های هرز نگهداری می شوند و کمی آبیاری می شوند، در پاییز برای مدتی دوباره رشد می کنند. حتی اگر به نظر می رسد که در ماه سپتامبر با توت فرنگی کم اتفاق می افتد، گیاهان در ماه های پاییز مشغول پرورش جوانه های نهفته هستند که به گل های بهار آینده تبدیل می شوند.

از منطقه 6 به سمت شمال، توت فرنگی بهتر است در بهار کاشته شود، بنابراین تا زمستان آینده به خوبی ریشه خواهد داشت. ظروف را می توان در اواخر تابستان دوباره کاشت و در سردترین ماه ها به مکانی خنک و محافظت شده مانند گاراژ گرم نشده منتقل کرد.

از منطقه 7 به سمت جنوب، توت فرنگی را می توان در پاییز کاشت.

 (در فلوریدا و سایر مناطق ساحلی گرم و مرطوب، بسیاری از آنها به عنوان گیاهان سالانه هوای خنک رشد می کنند.) پس از شروع کاشت، به سادگی سالم ترین گیاهان خود را هر ماه سپتامبر بلند کنید و آنها را دوباره در گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن یک مکان تازه بازسازی شده بکارید.

با این حال، پرورش توت فرنگی نیازی به کار زیادی ندارد. در همه مناطق، می توان اجازه داد که توت فرنگی به یک پوشش سبز سرزنده تبدیل شود که نیاز به نگهداری کمی دارد. 

گیاهان به اندازه گیاهانی که به شدت مدیریت می شوند تحمل نمی کنند، اما همچنان سال به سال توت های خوشمزه تولید می کنند.

خاک، کاشت و مراقبت

توت فرنگی روزانه به حداقل 8 ساعت آفتاب کامل نیاز دارد و خاک گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن کمی اسیدی با PH بین 5.5 تا 6.8 را ترجیح می دهد.

 اگر خاک های گلدان میکا مدل استوانه بلند منطقه شما به طور طبیعی قلیایی هستند، بهتر است توت فرنگی ها را در نیم بشکه ها یا گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن یا سایر ظروف بزرگ پر از خاک گلدان مرغوب بکارید، مانند مخلوط ظروف همه منظوره Miracle-Gro® Performance Organics® غنی شده با کمپوست . 

توت فرنگی همچنین ممکن است در گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن در خاک رس سنگین غرق شود، که باید سخاوتمندانه با برگ های کمپوست شده، خاک اره کاملا پوسیده یا خاک درون زمینی همه منظوره Miracle-Gro Performance Organics اصلاح شود.

– مانند Container Mix، حاوی کمپوست قدیمی با کیفیت بالا – قبل از کاشت توت فرنگی است. 

پس از اختلاط در 4 اینچ یا بیشتر کمپوست، خاک رسی را در تپه‌های برجسته بچکانید تا زهکشی را بهتر کنید.

 اگر خاک گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن شما شنی است، به سادگی کشت کنید تا علف های هرز را از بین ببرید و در یک لایه 1 اینچی کمپوست غنی یا کود دامی پوسیده مخلوط کنید.

بسیاری از انواع توت فرنگی مشتاقانه فرزندان تولید می کنند، بنابراین بهتر است آنها را با فاصله 18 اینچ از یکدیگر قرار دهید. با این حال، انواع کمی وجود دارد که تعداد کمی از دوندگان تولید می کنند.

 این ها می توانند 6 اینچ از هم فاصله داشته باشند. (برچسب گیاه را برای جزئیات دقیق فاصله بررسی کنید.) حتما گیاهان را طوری تنظیم کنید که ریشه های آنها به خوبی با خاک گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن پوشانده شود اما جوانه رشد مرکزی یا تاج در معرض نور و هوای تازه باشد. 

این بسیار مهم است: اگر تاج را دفن کنید، گیاه به راحتی می تواند پوسیده شود. آنها را به خوبی آبیاری کنید. هر نوع مالچ – از پلاستیک سیاه گرفته تا کاه کاج گرفته تا برگ های خرد شده – خاک گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن را مرطوب و گیاهان را تمیز نگه می دارد. 

کوددهی با گرانول های تغذیه گیاهی Miracle-Gro® Performance Organics® Ediblesبرای نتایج عالی این غذای گیاهی با خاک عالی کار می کند تا محیط و تغذیه مناسب را برای رشد قوی فراهم کند. 

به دنبال این باشید که گیاهانتان در اوایل بهار شروع به شکوفه دادن کنند و زنبورها و سایر حشرات گرده افشان قبل از اینکه بتوانند میوه بدهند، باید از گلها بازدید کنند. در هوای گرم و آفتابی، توت ها حدود 30 روز پس از بارور شدن شکوفه ها می رسند.

گونه های جون باردار مانند آل استار به یکباره، معمولاً در یک دوره زمانی حدود 3 هفته، بارور می شوند.

واریته‌های همیشه‌باردار مانند Quinault محصول زیادی از گل‌های بهاری تولید می‌کنند، میوه‌های سبک را در طول تابستان تنظیم می‌کنند و سپس در اواخر تابستان و پاییز دوباره شکوفا می‌شوند و بارور می‌شوند.

واریته های خنثی روز به طور مداوم در طول فصل تا اولین یخبندان میوه تولید می کنند. آنها مانند سایر انواع توت فرنگی به تغییرات در میزان نور روز حساس نیستند.

عیب یابی

راب ها اغلب در زمانی که توت فرنگی شروع به رسیدن می کنند، سوراخ هایی را می جوند. مالچ های ارگانیک مانند کاه، راب ها را تشویق می کند، بنابراین در جایی که راب مشکل ساز است، مالچ پلاستیکی کمک می کند.

در تابستان، چندین بیماری قارچی باعث ایجاد لکه های تیره روی برگ ها می شود. بریدن یا کندن شاخ و برگ توت فرنگی و جدا کردن آن در تابستان می تواند چرخه زندگی برخی از آفات و بیماری های توت فرنگی را مختل کند.

 تا کنون بدترین آفات توت فرنگی پرندگان هستند. برای جلوگیری از دزدیدن توت‌ها توسط رابین‌ها، کوبنده‌های قهوه‌ای و سایر میوه‌خواران، وقتی توت‌ها شروع به رسیدن کردند، روی گیاهان را با توری سبک پرنده بپوشانید.

گاهی اوقات میوه شما ممکن است به دلیل گرما و خشکی کوچک باشد. پس از شروع آبیاری و بهبود آب و هوا، میوه جدید باید اندازه طبیعی داشته باشد.

برداشت و ذخیره سازی

توت فرنگی ها را صبح که میوه ها خنک شدند بچینید و بلافاصله در یخچال بگذارید. صبر کنید تا درست قبل از خوردن یا پختن آنها، توت ها را کاملا با آب خنک بشویید. 

توت فرنگی اضافی را می توان منجمد، خشک کرد یا به صورت مربا یا کنسرو درست کرد.

حدود یک ماه طول می کشد تا از شکوفه گرده افشانی به میوه رسیده تبدیل شود.
کاشت توت فرنگی گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن
مالچ، مانند نی یا پلاستیک سیاه، به مرطوب نگه داشتن خاک و تمیز نگه داشتن میوه کمک می کند.

سوالات متداول

از کجا بدانم گیاهان من چند ساله هستند؟ آیا باید در سال اول شکوفه ها را حذف کنم؟

هر گیاهی که به تازگی خریداری شده است در اولین سال رشد خود در گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن هستند. 

اگرچه برچسب‌های گیاهی ما ممکن است بگویند که شکوفه‌ها را در سال اول بچینید، اما این ضروری نیست. چیدن شکوفه ها انرژی را به سمت شاخ و برگ و رشد گیاه نگه می دارد تا گیاهان در سال بعد بزرگتر شوند. 

با این حال، می توانید شکوفه ها را رها کنید و در سال اول از چند توت لذت ببرید.

آیا آفتاب آریزونا برای توت فرنگی خیلی شدید است؟

در منطقه خود، در ماه های تابستان به آنها سایه بدهید.

چگونه توت فرنگی در شیشه های توت فرنگی رشد می کند؟

توت فرنگی ها در گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن و شیشه های توت فرنگی به خوبی عمل می کنند، اما باید برای آبیاری آنها تلاش کنید و به دلیل حجم بسیار کمتر خاک، به اندازه زمین پربار نیستند. 

گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن و شیشه های توت فرنگی یک تازگی سرگرم کننده هستند و به ویژه برای باغ های حیاط و کاندوهای کوچک و گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن مفید هستند.

چگونه توت فرنگی هایم را از شر پرندگان حریص نجات دهم؟

همیشه ایده خوبی است که توت های در حال رسیدن در گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن را با توری بپوشانید که از میوه بدون آسیب رساندن به پرندگان محافظت کند. 

می توانید توری پرنده را در فروشگاه هایی که لوازم باغ می فروشند پیدا کنید.

کی توت فرنگی آماده چیدن است؟

وقتی توت ها قرمز شدند، آن ها را از گلدان مهرن، گلدان سرامیکی ، سرامیک نشکن برداشت کنید. از گذاشتن توت های رسیده روی انگور خودداری کنید، زیرا به سرعت پوسیده می شوند.

آیا درست است که توت فرنگی را باید شسته نشده نگهداری کرد؟

آره. توت های مرطوب به سرعت فاسد می شوند، حتی در یخچال. توت فرنگی را فقط بلافاصله قبل از خوردن بشویید.