گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش بادمجان

پرورش بادمجان

تکنیک های متخصص برای پرورش بادمجان را کشف کنید. وقتی یاد بگیرید که چگونه بادمجان را به روش درست پرورش دهید، برداشت زیادی از این سبزیجات آفتاب دوست به دست خواهید آورد.

اگر از طرفداران کباب کردن در فضای باز هستید، کاشت بادمجان ضروری است! این گیاهان باشکوه در ظروف گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن، حاشیه‌های زینتی، تخت‌های مرتفع و باغ‌های سنتی درون زمین به خوبی رشد می‌کنند و زیبا به نظر می‌رسند.

واریته‌های با میوه‌های کوچک معمولاً حامل‌های سنگینی هستند، و می‌توانید انتظار داشته باشید که از هر بوته ایچیبان یک دوجین یا بیشتر در تابستان در آب و هوای گرم بچینید.

انواع بزرگ‌تر مانند بلک بیوتی و سفید که میوه‌هایی با اندازه سنتی بیشتری تولید می‌کنند، چه در باغچه یا آشپزخانه یا گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن که می‌توان آن‌ها را پر کرد، کبابی کرد یا با گیاهان تابستانی و گوجه‌فرنگی در پارمزان خانگی بادمجان ترکیب کرد، به همان اندازه چشمگیر هستند.

هر نوع بادمجانی را که ترجیح می دهید، حتماً بادمجان قوی جوان بانی پلنتز را انتخاب کنید تا شروع خوبی داشته باشید.

راهنمای سریع پرورش بادمجان در

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن

  • بادمجان را زمانی بکارید که دمای خاک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن بالای 50 درجه فارنهایت باشد و تمام احتمال یخبندان از بین رفته باشد.
  • بادمجان ها را در فاصله 24 تا 36 اینچی در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن از هم قرار دهید و پس از استقرار آن ها را در چنگال قرار دهید تا از زمین خوردن جلوگیری کنید. منطقه ای را انتخاب کنید که نور خورشید فراوان و خاک حاصلخیز و دارای زهکشی خوب باشد.
  • خاک بومی را با مخلوط کردن چند اینچ کمپوست قدیمی یا سایر مواد آلی غنی بهبود دهید.
  • خاک را مرطوب نگه دارید اما خیس نکنید – شیلنگ های خیساندنی گزینه بسیار خوبی هستند.
  • گیاهان خود را با تغذیه منظم آنها با غذای گیاهی با رهش مداوم تغذیه کنید.
  • یک لایه مالچ ساخته شده از مواد آلی، مانند برگ ها یا پوست ریز آسیاب شده، زمانی که گیاهان به ارتفاع 6 اینچ رسیدند، بمالید.
  • بادمجان را زمانی برداشت کنید که رشد میوه ها متوقف شود و پوست آن براق شود. میوه های رسیده را با قیچی باغبانی جدا کنید و قسمت کوچکی از ساقه را به آن متصل کنید.

خاک، کاشت و مراقبت در

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش بادمجان

بادمجان گرما را دوست دارد و در مکان های بسیار آفتابی و با زهکشی مناسب بهترین رشد را دارد.

بسترهای برآمده که با خاک 100 درصد ارگانیک Miracle-Gro® Raised Bed (که وزن و بافت مناسب برای رشد بهینه ریشه دارد) یا در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن خاکی که سخاوتمندانه با کود کمپوست یا غنی شده با کمپوست قدیمی غنی شده است پر شده است. Miracle-Gro® Performance Organics® All Purpose In-Ground خاک ایده آل است.

هنگام رشد در گلدان، آنها را با مخلوط ظروف همه منظوره Miracle-Gro Performance Organics پر کنید که حاوی کمپوست پر از مواد مغذی نیز می باشد.

اگرچه برگ های درشت و چرمی آن ها در برابر هوای گرم به سبک قهرمان مقاومت می کنند، اما بادمجان ها از مالچ سخاوتمندانه ای از یونجه، برگ های خرد شده یا سایر مواد زیست تخریب پذیر در زیر گیاهان بهره می برند تا خاک  گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن را نسبتاً خنک نگه دارند و رطوبت را حفظ کنند و علف های هرز را پایین نگه دارند.

از آنجایی که بادمجان واقعاً برای رشد خوب به خاک گرم نیاز دارد، باغبانان در آب و هوای سرد اغلب بهترین کار را برای رشد گیاهان در ظروف بزرگ و تیره رنگ انجام می دهند.

در یک روز آفتابی، دمای خاک در داخل گلدان سیاه ممکن است 10 درجه یا بیشتر از دمای خاک داخل زمین باشد. روکش های ردیف نیز گزینه خوبی در آب و هوای سرد یا حتی برای محافظت از گیاهان در برابر طلسم های خنک در آب و هوای گرم هستند.

انتهای پوشش های ردیف را در روزهای گرم باز کنید تا زنبورها برای کمک به گرده افشانی به گل ها برسند.

بادمجان ها به گیاهان بلند و زاویه دار تبدیل می شوند، بنابراین باید 24 تا 36 اینچ از هم فاصله داشته باشند.

برای کمک به حفظ رطوبت و کود در خاک، سوراخ های کاشت را با مخلوط کردن 2 اینچ کمپوست بهبود دهید.

گیاهان را در همان عمقی که در ظروف گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن خود رشد می کنند قرار دهید و قبل از پخش مالچ به خوبی آبیاری کنید.

برای کمک به قوی نگه داشتن گیاهان و تغذیه مناسب، آنها را به طور منظم با گرانول های تغذیه گیاهی Miracle-Gro® Performance Organics® خوراکی ، پیروی از دستورالعمل های برچسب، کود دهید.

ترکیب خاک عالی با غذای گیاهی ممتاز یک راه مطمئن برای موفقیت زیاد در رشد بادمجان است.

در صورت سرماخوردگی دیررس، ممکن است لازم باشد کاشت نهال را تا زمانی که هوای خنک سپری شود به تعویق بیندازید. اگر چنین اتفاقی افتاد، گیاهان را در روز در مکانی سرپوشیده و آفتابی در فضای باز نگهداری کنید و شب ها آنها را به داخل خانه ببرید.

گیاهان را حتماً آبیاری کنید وگرنه کوچک و تلخ می شوند. آنها به یک منبع خوب و ثابت رطوبت نیاز دارند اما نه آنقدر که خاک خیس باشد. سیستم های قطره ای یا شیلنگ خیساندن ایده آل هستند.

بادمجان ها در هنگام پر شدن میوه مستعد افتادن هستند، بنابراین ممکن است بخواهید گیاهان را به چوب ببندید تا آنها را صاف نگه دارید.

اگر در زمان کاشت یک یا دو اینچ از گیاه را به زمین بریزید، با تلاش برای انجام آن بعداً، مزاحم گیاه نخواهید شد. همچنین می توانید از قفس های کوچک گوجه فرنگی برای حمایت از گیاهان استفاده کنید.

عیب یابی

سوسک کک سیاه و ریز تا حد زیادی بدترین دشمن بادمجان است، اما گیاهان بزرگ و سالم با وجود سوراخ های کوچک برگ که توسط تعداد زیادی سوسک کک ایجاد شده است، معمولاً به خوبی تولید می کنند.

در برخی مناطق، یک قارچ معمولی که از خاک منتقل می شود، پژمردگی ورتیسیلیوم، می تواند باعث پژمرده شدن و مرگ لانگ ها شود.

در جایی که ورتیسیلیوم یک مشکل رایج در گوجه‌فرنگی‌های غیرمقاوم است (آنها پسرعموهای نزدیک بادمجان هستند)، بادمجان‌ها را در ظروف گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن پر از مخلوط گلدانی مرغوب پرورش دهید.

برداشت و ذخیره سازی

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش بادمجان

میوه ها در صورت چیده شدن در زمان کم رسیده یا بیش از حد رسیده می توانند طعم تلخی داشته باشند، بنابراین برداشت بخشی از هنر پرورش دهنده بادمجان است.

یک میوه عالی رشد بزرگتر را متوقف می کند، پوستی براق دارد و وقتی آن را باز می کنید، دانه های نرم، خوش فرم و در عین حال نابالغی را نشان می دهد.

میوه های بدون دانه های قابل مشاهده نابالغ هستند و دانه های سفت و تیره در بادمجان های بیش از حد رسیده یافت می شود. از قیچی هرس برای برداشت میوه با یک شاخه کوتاه ساقه متصل استفاده کنید، زیرا میوه ها با دست آزاد نمی شوند.

تمیز بشویید، خشک کنید و چند روز در یخچال نگهداری کنید. بادمجان در هنگام برش به سرعت تغییر رنگ می دهد، بنابراین هنگام تهیه برش یا سیخ برای کباب کردن سریع کار کنید.

مارینادهایی که شامل نمک، سرکه و/یا آب لیمو هستند از تیره شدن قطعات بریده شده جلوگیری می کنند.

با برنامه رایگان ما، HOMEGROWN with Bonnie Plants، در حال حرکت، اطلاعات باغبانی را دریافت کنید. بیشتر بیاموزید یا اکنون آن را برای iPhone یا Android دانلود کنید.

بادمجان سفید یک سورپرایز خوب و با طعم ملایم برای برخی باغبانان و خورندگان است. مانند بادمجان تیره رنگ، میوه های سفید باید هنگام برداشت براق باشند.
بادمجان ها به گیاهان بزرگ و باشکوهی تبدیل می شوند که به فضای آرنج زیادی نیاز دارند. در ظروف در هر ظرف گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن  18 تا 24 اینچی یکی بکارید.
قبل از تشکیل میوه‌ها، ساقه‌ها را روی آن قرار دهید تا در اواخر فصل حمایت بیشتری داشته باشید.
بادمجانی که در زمان مناسب برداشت شود دارای گوشت سفت و دانه های ریز خواهد بود. اگر میوه بیش از حد رسیده باشد، دانه‌ها درشت و سفت و طعم تلخی خواهند داشت.
میوه های گونه بادمجان بلک بیوتی وقتی آماده چیدن هستند تیره و براق می شوند.

سوالات متداول

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش بادمجان

بادمجانم را کجا بکارم؟

این گیاه از هوای سرد و مرطوب متنفر است. در هوای گرم یا گرم و باغ بسیار آفتابی بهترین رشد را دارد. در آب و هوای سرد کوهستانی ممکن است به گلخانه نیاز داشته باشید. برخی از انواع، مانند ایچیبان، در ظروف گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن بسیار خوب عمل

می کنند.

آیا بادمجان راست رشد می کند یا قرار است در درخت انگور بیفتد و روی زمین رشد کند؟

روی یک گیاه بوته ای در ظروف گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن به صورت عمودی رشد می کند، اما میوه آن چنان سنگین می شود که گیاه را به سمت پایین می کشد. از چوب یا قفس گیاه برای ایستادن گیاهان استفاده کنید.

آیا بادمجان ایچیبان را می توان در ظروف گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن کشت کرد؟

برای یک ظرف عالی است. هر گیاه را در یک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدان پنج گالن یا بزرگتر در آفتاب کامل بکارید.

آیا بادمجان رشد کرده من برای گرده افشانی باید در فضای باز باشد؟

بله، باید در فضای باز باشد تا نور خورشید روشن باشد و چون زنبورها برای گرده افشانی خوب مورد نیاز هستند.

چه چیزی باعث تغییر شکل و رنگ عجیب میوه بادمجان می شود؟

دمای بسیار بالا و رطوبت کم باعث ایجاد میوه های بی کیفیت و بد شکل می شود. بادمجان ها وقتی بیش از حد می رسند رنگشان کمرنگ می شود. با آبیاری منظم و برداشت زودهنگام میوه از هر دو حالت اجتناب کنید.

چگونه بفهمم که بادمجان خود را چه زمانی از گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن برداشت کنم؟

میوه ها زمانی رسیده می شوند که پوست آنها برای اولین بار به فشار ناخن بازگردد.