گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر

سیر را در مکانی گرم و آفتابی، در خاک حاصلخیز و با زهکشی خوب که در زمستان خیلی مرطوب نمی شود، در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن بکارید.

سیر معمولاً در اواخر پاییز یا اوایل زمستان در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکنکاشته می شود (البته برخی از ارقام را می توان در اوایل بهار کاشت). 

می توان آن را مستقیماً در زمین کاشت، یا اگر خاک سنگینی دارید، آن را در گلدان های کوچک در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن شروع کنید. همچنین می توان آن را در یک ظرف بزرگ نیز پرورش داد.

از هر راهی که تصمیم به کشت سیر دارید، همیشه پیازها را در مرکز باغ بخرید یا از یک تامین کننده بذر سفارش دهید – از لامپ های سوپرمارکت استفاده نکنید.

 پیازها را به میخک های جداگانه تقسیم کنید و پیازهای بزرگ را با انتهای چربی به سمت پایین و انتهای نوک تیز آن 2.5 سانتی متر زیر سطح خاک  گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن بکارید. 

برداشت از ژوئیه به بعد، زمانی که رشد بالا شروع به از بین رفتن دوباره. لامپ ها را چند روز قبل از نگهداری در آفتاب بگذارید تا خشک شوند.

رشد سیر: پیوندهای پرش

 • کاشت سیر
 • مراقبت از سیر
 • رشد سیر: حل مسئله
 • برداشت سیر
 • خرید سیر
 • انواع سیر برای رشد

نحوه کاشت سیر در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن

نحوه رشد سیر – کاشت حبه های سیر در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن

بیشتر انواع سیر بهتر است در اواخر پاییز یا اوایل زمستان کاشته شوند، زیرا میخک ها به یک دوره هوای سرد نیاز دارند تا به پیاز تبدیل شوند.

اطمینان حاصل کنید که خاک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن شما از علف های هرز و بقایای محصولات تابستانی پاک شده است.

قبل از کاشت در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن ، مقداری کمپوست خانگی یا کود دامی که به خوبی پوسیده شده است حفر کنید و به خوبی با چنگک جمع کنید. میخک ها را به داخل فشار دهید، یا با استفاده از دیبر سوراخ هایی به فاصله 15 سانتی متر از هم ایجاد کنید و 30 سانتی متر بین ردیف ها باقی بمانید.

پرندگان تمایل زیادی به پیازها دارند و آنها را از خاک بیرون می‌کشند، بنابراین توری پرندگان یا پشم‌های باغبانی را روی گیاهان جدید قرار دهید تا ارتفاع ساقه‌ها به 5 سانتی‌متر برسد.

در مناطق سردسیر، ممکن است لازم باشد گیاهان را در زمستان با کلوش بپوشانید. این حفاظت اضافی رشد ریشه را تشویق می کند، بنابراین گیاهان در بهار آینده آماده رشد هستند.

در اینجا، Monty Don نحوه کاشت سیر در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن را با توصیه هایی در مورد عمق کاشت و انواع مختلف برای رشد نشان می دهد:

اگر در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن خاک رسی سنگینی دارید، می توانید سیر را با کاشت میخک ها به تنهایی در سینی های ماژول در پاییز و رشد آنها در یک قاب سرد شروع کنید.

این از پوسیدگی پیازها در خاک گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن بسیار مرطوب در زمستان جلوگیری می کند. سپس می توانید آنها را در بهار، زمانی که خاک کمی خشک شد، بکارید.

همچنین می توانید سیر را در تپه هایی به ارتفاع 15 سانتی متر و عرض 20 سانتی متر در پایه پرورش دهید. حبه های سیر را به فاصله 15 تا 20 سانتی متر و عمق 7 تا 10 سانتی متر در این تپه ها بکارید.

از آنجایی که خاک در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن کمی برآمده است، خیس نمی شود، بنابراین احتمال پوسیدگی سیر کمتر است.

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر
نحوه رشد سیر – شروع سیر در گلدان

نحوه رشد سیر در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن

اگر فضایی ندارید، یا طرح شما در گذشته تحت تأثیر پوسیدگی سفید پیاز قرار گرفته است، رشد در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن  برای شما مناسب است.

از هر گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن  و گلدانی که حداقل 15 سانتی متر عرض و عمق داشته باشد و با کمپوست چند منظوره پر شده باشد استفاده کنید.

سه میخک را در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن گلدانی به عرض 15 سانتی متر و شش میخک در یک گلدان گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن30 سانتی متری بکارید. از آوریل زمانی که رشد شدید بهار را مشاهده کردید، از خوراک با نیتروژن بالا مانند گلوله های کود مرغی خشک شده تغذیه کنید یا ظرف را با کمپوست بیشتری پر کنید. در اواسط ماه مه تغذیه را متوقف کنید.

مونتی را تماشا کنید که سیر را در ظرفی بکارد، با توصیه هایی در مورد زهکشی و تغذیه:

از کجا سیر آنلاین بخریم

 • دابی ها
 • تامپسون و مورگان
 • ون میوون
 • ساتونز
 • تو باغ

 

نحوه مراقبت از سیر

سیر نیاز به مراقبت کمی دارد. در بهار و اوایل تابستان به طور منظم آبیاری کنید، اما با مشاهده زرد شدن شاخ و برگ آن را کاهش دهید – این نشانه بلوغ پیازها است.

برای کاهش رقابت برای آب و مواد مغذی، بین گیاهان علف هرز کنید.

این کار بهتر است با دست انجام شود، زیرا هیل کردن می تواند به لامپ های در حال رشد آسیب برساند. هر گونه گل، یا «شاخه‌ای» که گیاهان تولید می‌کنند را بردارید – می‌توانید آن‌ها را در سرخ‌کرده‌ها بخورید.


کاشت سیر در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن: حل مشکل

سیر به طور کلی عاری از آفت است و فقط چند مشکل بر آن تأثیر می گذارد.

پرندگان
پرندگان، به ویژه کبوترها، حبه های سیر تازه کاشته شده را از زمین می گیرند و همچنین گیاهان تازه جوانه زده را می خورند.

 بلافاصله پس از کاشت، منطقه را با توری یا پشم گوسفند باغبانی بپوشانید و تا زمانی که بوته های جوان حداقل 5 سانتی متر قد نشوند، آن را جدا نکنید.

پوسیدگی سفید
پیاز تشخیص پوسیدگی سفید پیاز تا زمانی که خیلی دیر نشده است سخت است – اولین علامتی که نشان می دهد هر چیزی اشتباه است معمولاً زرد شدن و پژمرده شدن شاخ و برگ است، اما این معمولاً نزدیک به زمان برداشت است، زمانی که انتظار دارید برگ ها به هر حال از بین بروند. 

هنگامی که گیاه را حفر می کنید، متوجه یک قارچ کرکی سفید رنگ در پایه پیاز، همراه با رشدهای ریز سیاه خواهید شد. در موارد شدید، لامپ سیاه و پوسیده خواهد شد. 

پوسیدگی سفید پیاز یک بیماری منتقله از خاک است، بنابراین کنترلی وجود ندارد و این مشکل می تواند سال ها ادامه داشته باشد.

 از پخش کردن مشکل در اطراف باغ روی چکمه ها و ابزار خودداری کنید، زیرا این بیماری می تواند کل خانواده آلیوم از جمله پیاز و تره فرنگی را درگیر کند. 

تمام گیاهان آسیب دیده را حفر کنید و آنها را دور ریخته یا بسوزانید – آنها را به توده کمپوست اضافه نکنید. ممکن است بتوانید مقداری از محصول خود را برای خوردن نجات دهید، اما به خوبی ذخیره نمی شود. 

در آینده، سیر را در ظروف، در خاک تازه ای در گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن که از باغچه نمی آید، بکارید.

زنگ تره فرنگی
سیر می تواند تحت تأثیر زنگ تره باشد، یک عفونت قارچی که در هوای مرطوب شایع تر است. هیچ درمانی وجود ندارد.

پوسچول های نارنجی در تابستان روی برگ ها ظاهر می شوند که سپس شروع به از بین رفتن می کنند. پیازها برای خوردن کاملا بی خطر هستند، اما ایده خوبی است که گیاهان آسیب دیده را فوراً برداشت کنید، از گسترش بیماری جلوگیری کنید و بلافاصله آنها را بخورید. 

باقیمانده مواد گیاهی را دور بیندازید (سطل یا بسوزانید، به کپه کمپوست اضافه نکنید) و به مدت سه سال از کاشت سیر، تره فرنگی و پیاز در یک مکان خودداری کنید. 

گونه‌ای را انتخاب کنید که تا حدودی در برابر زنگ زدگی مقاومت داشته باشد، و گیاهان را برای کاهش رطوبت از بین ببرید. 

راهنمای ویدیویی مونتی دان برای مقابله با زنگ زدگی سیر را تماشا کنید:


نحوه برداشت سیر

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر
نحوه رشد سیر – برداشت سیر

سیر را در تابستان زمانی که برگها زرد می شوند برداشت کنید.

لامپ ها را به آرامی با چنگال یا ماله بیرون بیاورید و مراقب باشید که به لامپ ها آسیب نرسانید. سیر را با قرار دادن روی میز یا سینی در آفتاب کامل، چند روز بگذارید تا خشک شود.

راهنمای ویدیویی Monty Don برای برداشت سیر را تماشا کنید:

نحوه نگهداری سیر
گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر
نحوه رشد سیر – بافتن سیر

هنگامی که لامپ ها خشک شدند و در لمس کاغذی به نظر می رسند، می توانید آنها را شل نگه دارید یا شاخ و برگ آنها را ببافید تا یک رشته سنتی از لامپ ها درست کنید.

در جای خشک و خنک نگه دارید. مراقب باشید که لامپ ها کبود نشوند، زیرا هر گونه آسیب می تواند باعث خراب شدن آنها در انبار شود.

به خاطر داشته باشید که انواع سیر نرم بهتر از سیر یقه سخت ذخیره می شوند و باید چندین ماه نگهداری شوند، بنابراین ابتدا انواع سیر را بخورید.


طرز تهیه و استفاده از سیر

میخک ها را له کنید، برش دهید یا ریز خرد کنید یا به صورت کامل تفت دهید تا به بسیاری از غذاها طعم بدهد. گونه های یقه سخت نسبت به یقه های نرم طعم بیشتری دارند، بنابراین وقتی به طور کامل برشته شوند خوب عمل می کنند.

 • دستور غذای BBC Good Food را برای کره سیر امتحان کنید

این نمایش ویدئویی 20 ثانیه ای را از دوستان ما در مجله olive  در مورد نحوه خرد کردن و له کردن سیر تماشا کنید.

آیا می توانید سیر سوپرمارکتی بکارید؟

رشد سیر از لامپ های سوپرمارکت امکان پذیر است، اما این کار توصیه نمی شود زیرا خطر عفونت ویروسی وجود دارد. اگر از انبار مناسب خرید می کنید، باید عاری از ویروس باشد.

و همچنین می توانید گونه ای را انتخاب کنید که مخصوصاً برای آب و هوای ما پرورش داده شده است.

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر

مشاوره خرید سیر

در اینجا راهنمای ما برای خرید سیر، از جمله محل خرید سیر است.

 • همیشه از یک مرکز باغ یا تامین کننده آنلاین بذر خریداری کنید – از لامپ های سوپر مارکت استفاده نکنید
 • از بین سیر نرم یا یقه سفت انتخاب کنید.
 • انواع یقه نرم سخت تر و ماندگارتر هستند، اما گفته می شود یقه های سخت عمق طعم بیشتری دارند.
 • لامپ های سیر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ نشانه ای از کپک ندارند و در لمس محکم هستند

از کجا سیر آنلاین بخریم

 • دابی ها
 • تامپسون و مورگان
 • ون میوون
 • ساتونز
 • تو باغ

 


انواع سیر عالی برای رشد

1

سیر “وزن آلبیژنی”

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر
نحوه رشد سیر – سیر ‘Albigenian Wight’

محصولی سنگین با گردن نرم از جنوب غربی فرانسه. پیازهای بزرگی دارد و زراعتی سنگین است.

 • سیر ‘Albegisian Wight’ را از تامپسون و مورگان بخرید

2

سیر “Chesnok Red”

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر
نحوه رشد سیر – سیر “Chesnok Red”

این نوع گردن سخت از کشور اوکراین است و دارای نوارهای بنفش جذابی است. می گویند بهترین نوع نان سیر است.

 • سیر «Chesnok Red» را از تامپسون و مورگان بخرید

3

سیر “Early Purple Wight”

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر
نحوه رشد سیر – سیر ‘Early Purple Wight’

این نوع یقه نرم پیازهای ملایم و ارغوانی تولید می کند. همانطور که از نامش پیداست، خیلی زود، از اواسط اردیبهشت، محصول می‌دهد. به خوبی ذخیره نمی شود، بنابراین در عرض سه ماه استفاده کنید.

 • سیر «Early Purple Wight» را از تامپسون و مورگان بخرید

4

سیر ‘Iberian Wight’

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر
نحوه رشد سیر – سیر ‘Iberian Wight’

این گونه یقه نرم از اسپانیا دارای پیازهای بزرگ با میخک چاق است. برای بافتن خوب است، به خوبی ذخیره می شود.

 • سیر «Iberian Wight» را از تامپسون و مورگان بخرید

5

سیر “Solent Wight”

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر
نحوه رشد سیر – سیر ‘Solent Wight’

این گونه نرم در جزیره وایت پرورش داده شده است، بنابراین برای آب و هوای انگلستان مناسب است. دارای پیازهای کوچک با طعم قوی است و به خوبی حفظ می شود.

 • سیر ‘Solent Wight’ را از Crocus بخرید

6

سیر “کریستو”

گلدان مهرنی ، گلدان پلیمری سرامیک نشکن | پرورش سیر
نحوه رشد سیر – سیر ‘Wight Christo’

این نوع یقه نرم قابل رشد است و به راحتی رشد می کند و پیازهای بزرگ تولید می کند. می توان آن را در فروشگاه های پاییز یا بهار به خوبی کاشت.